Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolejne DLC do The Division skupi się na walkach między graczami

Informacje o Ostatnim Bastionie.

Deweloperzy ze studia Ubisoft Massive zorganizowali dzisiaj internetową prezentację, w trakcie której ujawnili szczegóły na temat Ostatniego Bastionu - kolejnego DLC do The Division.

Dokładna data premiery dodatku nie jest znana, ale w przeciwieństwie do wcześniejszych, ukaże się jednocześnie na wszystkich platformach docelowych - PC, PS4 i Xbox One.

Wraz z rozszerzeniem światło dzienne ujrzy kolejna darmowa aktualizacja. Na razie nie wiadomo, co dokładnie przyniesie łatka oznaczona numerem 1.6, ale najprawdopodobniej związana będzie przede wszystkim z Ostatnim Bastionem.

Rozszerzenie zaoferuje nowy tryb rozgrywki, w którym zmierzą się ze sobą dwie ośmioosobowe drużyny. Haczyk tkwi w tym, że każdy zespół podzielony zostanie na dwa mniejsze - składające się z czterech graczy - grupy.

Zadaniem użytkowników będzie przejęcie trzech stref poprzez aktywację szeregu urządzeń znajdujących się w obrębie danego obszaru. Wygra ekipa, która zdobędzie kontrolę nad wszystkimi.

Twórcy rozważają też możliwość dostosowania ekwipunku wszystkich graczy do takiego samego poziomu podczas zabawy. Na serwerze testowym sprawdzana będzie rozgrywka zarówno ze zmodyfikowanym, jak i standardowym wyposażeniem.

Zmagania w trybie Ostatni Bastion (w oryginale Last Stand) toczyć się mają na terenie kolejnego regionu Strefy Mroku - północnym. Lokacja będzie się składała z trzech mniejszych obszarów, które podwoją ogólny rozmiar całej strefy. Na mapie znajdą się nowe budynki, przejścia i podziemia.

Dodatek koncentruje się przede wszystkim na trybie PvP (starć między graczami), ale nie oznacza to, że nie zostaną wprowadzone treści dla wariantu PvE (walk ze sztuczną inteligencją). W planach jest nowy Najazd (w oryginale Incursion) oraz pewna nieujawniona na razie aktywność.

Szczegóły na temat elementów przeznaczonych do zabawy z postaciami kierowanymi przez AI podane zostaną jutro.

W listopadzie ubiegłego roku ukazało się poprzednie DLC do The Division - Przetrwanie. Rozszerzenie - wraz z aktualizacją o numerze 1.4 - wprowadziła do gry szereg istotnych zmian oraz nowości, które odświeżyły nieco produkcję.

Przedstawiciele Ubisoftu ujawnili w międzyczasie nowe szczegóły na temat kinowej adaptacji gry. Obraz zostanie wyreżyserowany przez Stephena Gaghana - zdobywcę Oscara za scenariusz do „Traffic”. Artysta stworzy też fabułę filmu.

W obsadzie są między innymi Jake Gyllenhaal („Tajemnice Brokeback Mountain”, Jarhead”, „Prince of Persia: Piaski czasu”) oraz Jessica Chastain („Interstellar”, „Wróg numer jeden”).

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze