Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kickstarter: Twórcy symulatorów lotu DCS zbierają pieniądze na nową grę

DCS WWII: Europe 1944.

Na Kickstarterze rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na DCS WWII: Europe 1944 - „nowe otwarcie” w gatunku lotniczych symulatorów lotu z akcją umieszczoną podczas II wojny światowej.

Oleg Maddox, Ilya Shevchenko i Igor Tishin współpracują z firmami odpowiedzialnymi za poprzednie odsłony serii Digital Combat Simulator - Fighter Collection i Eagle Dynamics. Celem jest pozyskanie 100 tys. dol.

„Nasi deweloperzy mają dekady doświadczenia w tworzeniu lotniczych symulacji i niezrównane przywiązanie do detali” - napisano na Kickstarterze. Twórcy zakładają, że nowy projekt zaoferuje realistyczną rozgrywkę, oferując równocześnie świetną zabawę. „Możemy to zrobić, ponieważ względnie proste maszyny z II wojny światowej nie wymagały długiego treningu, a duża zwrotność i nieskomplikowane broni naturalnie prowadziły do szybkich potyczek na krótkich dystansach.”

Wcielimy się w pilotów Luftwaffe, RAF-u i US Army Air Force, zasiadając za sterami pięciu maszyn: Republic P-47D-28 Thunderbolt, Supermarine Spitfire Mk IX, Messerschmitta Bf-109K-4, Focke-Wulf FW.190D-9 i North-American P-51D Mustang. Na miejsce akcji wybrano Normandię.

Poza realistycznymi myśliwcami, twórcy obiecują kampanię dla pojedynczego gracza, tryb multiplayer, odwzorowanie autentycznych pojazdów lądowych i regularne aktualizacje.

Jeśli zbiórka zakończy się powodzeniem, DCS WWII: Europe 1944 ukaże się we wrześniu 2014 roku, na PC. Podstawowa wersja projektu rozprowadzana będzie za darmo, z trzema samolotami. Gracze zapłacą dopiero za dodatkowe moduły z kolejnymi jednostkami.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły