Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kickstarter: sukces kampanii na rzecz horroru Perception

Od byłych twórców BioShock.

Deweloperzy odpowiedzialni za niezależny horror Perception osiągnęli swój cel na Kickstarterze - na rzecz produkcji wpłacono już ponad 150 tysięcy dolarów.

A gdzie duszek Casper?

Zajmujące się tytułem studio The Deep End Games założyła grupa deweloperów tworzących w przeszłości między innymi serię BioShock czy Dead Space. Szefem projektu jest Bill Gardner, który spędził w Irrational 12 lat.

Na niecałe 30 godzin przed zakończeniem kampanii, na Kickstarterze wpłacono już ponad 160 tysięcy dolarów. Premierę zaplanowano wstępnie na czerwiec przyszłego roku, na PC.

Bohaterka gry - Cassie - ma wizje tajemniczej posiadłości, gdzieś w Nowej Anglii. Ostatecznie udaje się jej zlokalizować budynek na Echo Bluff, samotnym półwyspie w Gloucester w Massachusetts. Dziewczyna dociera na miejsce i wkracza do środka, by zbadać wnętrze domu.

Choć jest niewidoma, to pomaga jej coś w rodzaju echolokacji. Wszystkie dźwięki tworzą wizualizacje, które widzi gracz i bohaterka. Za pomocą laski możemy stukać w przeróżne obiekty, co generuje odgłosy i wizualizuje okolicę.

Problem polega na tym, że hałasy przyciągają również istotę zwaną Presence, która chce zapobiec ujawnieniu sekretów posiadłości. Ważną rolę odegra telefon głównej bohaterki. Za pomocą aplikacji zamienimy znajdowane listy na mowę, zadzwonimy też do znajomego, który opisze obiekty.

Poniżej najnowszy trailer z fragmentami rozgrywki.

Zobacz na YouTube

Nudzisz się? Zobacz także:

Read this next