Skip to main content

Horror Perception z niewidomą bohaterką debiutuje 30 maja

PC, PS4 i Xbox One.

Horror Perception od studia The Deep End Games ukaże się 30 maja na PC, PS4 i Xbox One. Grę na wszystkich platformach dystrybuuje polskie Feardemic, spółka należąca do Bloober Team.

Sfinansowana na Kickstarterze produkcja opowiada o przygodach niewidomej bohaterki. Krakowska firma będzie wyłącznym wydawcą przez okres 5 lat, na terytorium całego świata.

Tajemnicza posiadłość

Główna postać - Cassie - ma wizje tajemniczej posiadłości, gdzieś w Nowej Anglii. Ostatecznie udaje się jej zlokalizować budynek na Echo Bluff, samotnym półwyspie w Gloucester w Massachusetts. Dziewczyna dociera na miejsce i wkracza do środka, by zbadać wnętrze domu.

„Feardemic rozumie obie strony relacji wydawca-deweloper, a ich bezpośrednie podejście pozwala nam skoncentrować się na produkcji jak najlepszej gry, automatycznie eliminując większość szumu, który zazwyczaj pojawia się podczas takiej współpracy” - zapewnia mówi Bill Gardner, szef studia The Deep End Games.

Wspomniany lider projektu może pochwalić się sporym doświadczeniem: spędził 12 lat w Irrational Games, odpowiadając między innymi za projekty poziomów w pierwszej odsłonie serii BioShock.

Innowacją w Perception jest właśnie fakt, że kierujemy niewidomą postacią, korzystającą z talentu przypominającego echolokację. Dźwięki tworzą wizualizacje, które widzi gracz i bohaterka. Za pomocą laski możemy stukać w przeróżne obiekty, co generuje odgłosy i wizualizuje okolicę.

Zobacz na YouTube

Problem polega na tym, że hałasy przyciągają też istotę zwaną Presence, która chce zapobiec ujawnieniu sekretów posiadłości. Ważną rolę odegra telefon Cassie. Za pomocą aplikacji zamienimy znajdowane listy na mowę, zadzwonimy też do znajomego, który opisze obiekty.

Zobacz także