Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horror Perception z niewidomą bohaterką trafi także na PS4

Nie tylko PC.

Niezależne studio The Deep End Games ogłosiło, że nietypowy horror Perception - z niewidomą bohaterką w roli głównej - trafi nie tylko na PC, ale także na konsole PS4.

Także i tę odsłonę produkcji na rynek wprowadzi firma wydawnicza Feardemic, założona niedawno przez polski Bloober Team, twórców Layers of Fear.

Jest niebieskawo

Obie wersje produkcji powstają równolegle i ukażą się jednocześnie, jeszcze w tym roku.

„Otrzymaliśmy przytłaczającą liczbę próśb o wydanie Perception na PlayStation 4. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy to zrobić!" - zapewnia dyrektor kreatywny Bill Gardner.

Wspomniany deweloper może pochwalić się sporym doświadczeniem. Spędził 12 lat w Irrational Games, odpowiadając między innymi za projekty poziomów w pierwszej odsłonie serii BioShock.

Bohaterka nowej gry - Cassie - ma wizje tajemniczej posiadłości, gdzieś w Nowej Anglii. Ostatecznie udaje się jej zlokalizować budynek na Echo Bluff, samotnym półwyspie w Gloucester w Massachusetts. Dziewczyna dociera na miejsce i wkracza do środka, by zbadać wnętrze domu.

Kierujemy niewidomą postacią, korzystającą z talentu przypominającego echolokację. Dźwięki tworzą wizualizacje, które widzi gracz i bohaterka. Za pomocą laski możemy stukać w przeróżne obiekty, co generuje odgłosy i wizualizuje okolicę.

Problem polega na tym, że hałasy przyciągają też istotę zwaną Presence, która chce zapobiec ujawnieniu sekretów posiadłości.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze