Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Katowicki turniej IEM 2016 odbędzie się w dniach 4-6 marca

Ze zmaganiami CS:GO i LoL.

W dniach 4 - 6 marca przyszłego roku w katowickim Spodku już po raz czwarty odbędą się zmagania esportowe w ramach turnieju Intel Extreme Masters, w tym finał IEM - ostatniej imprezy sezonu.

Tak było

W tegorocznej edycji do oficjalnego zestawu tytułów dołącza popularna w Polsce strzelanka Counter Strike: Global Offensive, dodawana w przeszłości jako dyscyplina „towarzysząca”, bez wstępu na główną scenę.

W Katowicach odbędzie się także finałowy turniej Intel Extreme Masters w League of Legends. Na zapowiedzi kolejnych produkcji, jakie zobaczymy w Spodku, musimy jeszcze poczekać.

Pula nagród w zmaganiach CS:GO wynosi 250 tysięcy dolarów, o które powalczy 16 drużyn. Jest to o tyle ciekawe, że już kilka tygodni później, w dniach 29 marca - 3 kwietnia, w amerykańskim Columbus odbędzie się podobna impreza, ale organizowana przez MLG i Valve jako odsłona cyklu „major”.

Takie nagromadzenie może spowodować, że część zespołów „odpuści” polską imprezę, przygotowując się do bardziej prestiżowego „majora”. Tymczasem już zainteresowanie ostatnim turniejem w Rumunii pokazało, że kalendarz Counter Strike: Global Offensive staje się chyba zbyt nasycony.

W League of Legends rywalizować będzie 8 zespołów, a stawką jest 100 tysięcy dolarów w puli. Obok pojedynków najlepszych graczy na fanów gier czekać będą targi elektronicznej rozrywki IEM Expo, organizowane na terenie pobliskiego Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Wstęp wolny, ale z opcją zakupu dodatkowych biletów, umożliwiających priorytetowe dostanie się na teren imprezy. Może się przydać - w ubiegłym roku IEM odwiedziły 104 tysiące osób, w cztery dni.

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze