Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Karty RTX 3090 Ti będą potrzebowały mnóstwo prądu - raport

Ujawniono model EVGA.

Nieoficjalne informacje sugerują, że karty graficzne RTX 3090 Ti będą nie tylko wyjątkowo potężne, ale także bardzo wymagające pod względem zapotrzebowania na prąd.

Jeden z użytkowników forum dyskusyjnego QuasarZone opublikował specyfikację modelu od firmy EVGA - GeForce RTX 3090 Ti Kingpin. Jak podał, firma zdecydowała się zrezygnować z trzech 8-pinowych złączy zasilania na rzecz dwóch 12-pinowych.

To przekłada się na teoretyczny maksymalny pobór prądu na poziomie 1200 W - plus 75 W z interfejsu PCIe. Jak można się domyślać, urządzenie będzie jednocześnie wymagało więc bardzo wydajnego schładzania.

Już model 3090 imponuje rozmiarem, nie licząc chłodzenia

Dlatego też obudowa ma być podobno zmodyfikowana względem RTX 3090 Kingpin, który to model już teraz może pochwalić się imponującymi rozmiarami. Przeprojektowany ma być także sam projekt płytki drukowanej PCB, co sprawi, że istniejący blok chłodzenia cieczą ze „słabszego” modelu nie będzie kompatybilny.

Inne detale ujawnione na azjatyckim forum to fakt, że wersja Ti zastąpi prawdopodobnie bazowe RTX 3090, przynajmniej w przypadku firmy EVGA. Wyższa będzie oczywiście cena, lecz na oficjalne detale poczekamy podobno co najmniej do marca, ponieważ trwają testy urządzenia.

Takie wymagania nie będą zapewne większym zaskoczeniem, jeśli weźmiemy pod uwagę, że RTX 3090 Ti planowane jest jako następca serii Titan od Nvidii. Jeśli o specyfikacji mowa, nieoficjalnie mówi się 24 GB pamięci GDDR6X oraz 10752 rdzeniach CUDA.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze