Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jest już specjalny kontroler PS5 dla Hogwarts Legacy. Ale niestety nie w Polsce

W sprzedaży od jutra.

Sony zaprezentowało nowy kontroler DualSense, inspirowany Hogwarts Legacy. Urządzenie trafi wkrótce do sprzedaży, ale niestety tylko w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Nowe urządzenie zadebiutuje już jutro, choć w bardzo limitowanym wydaniu. Cena pozostaje na ten moment tajemnicą. Bezprzewodowy kontroler wyróżnia się czarnym tłem i złotym zamkiem, zdobiącym panel dotykowy. Na uchwytach umieszczono także emblematy w tym samym kolorze.

Jak czytamy we wpisie na blogu PlayStation, „odświeżony DualSense pełni rolę przedłużenia różdżki z gry. Kontroler zaoferuje funkcje, które jeszcze bardziej zanurzą nas w świecie magii. Od haptycznych wibracji, które zagwarantują unikalne doznanie rozgrywki, po adaptacyjne triggery, symulujące rzucanie zaklęć”.

Z dalszej części wpisu dowiadujemy się, że kontroler czerpie inspirację z epoki wiktoriańskiej. Jak tłumaczy artystka Vanessa Palmer, „projekt łączy zaklęcia z elementami dekoracyjnymi wspomnianego okresu. Wszechogarniająca magia i gwiazdy przyciągają gracza do samego Hogwartu, tworząc wyjątkową mieszankę stylów”.

Oczywiście sprzęt jest kompatybilny jedynie z PlayStation 5. Na ten moment nie wiadomo, czy Sony zamierza rozszerzyć dystrybucję urządzenia na większą skalę.

Jeśli zaś o samym Hogwarts Legacy mowa, to warto wspomnieć, że produkcja studia Avalanche Software z każdym dniem bije kolejne rekordy. Zgodnie z danymi z serwisu steamDB, tylko na Steamie grę uruchomiło już ponad 489 tysięcy użytkowników. Mowa tutaj o samym wydaniu przedpremierowym, można więc oczekiwać, że w dniu oficjalnego debiutu na PC, Xbox Series X/S i PS5 - 10 lutego - wyniki znacznie wzrosną.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze