Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Irlandia promuje się z pomocą Assassin's Creed Valhalla

Projekt Ubisoftu i branży turystycznej.

  • Branża turystyczna wykorzysta Assassin's Creed Valhalla do promocji Irlandii
  • Powstał film porównujący lokacje z gry i rzeczywistości
  • Do współpracy zaproszono streamerów

Tourism Ireland, które reprezentuje branżę turystyczną w Irlandii, podjęło współpracę z Ubisoftem. Celem wspólnego projektu jest promocja kraju za pomocą Assassin's Creed Valhalla.

W pierwszym dodatku fabularnym do najnowszej odsłony cyklu - Gniewie Druidów - Eivor trafia właśnie do wspomnianego państwa. Gracze wraz z postacią mogą odwiedzić między innymi Dublin, Ben Bulben, Groblę Olbrzyma i wzgórze Tara.

Częścią przygotowanej akcji jest specjalny film promocyjny, którego autorzy porównali wymienione lokacje z Assassin's Creed Valhalla z rzeczywistymi odpowiednikami.

Ponadto nawiązano współpracę ze streamerami z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Hiszpanii i Skandynawii. Internetowi twórcy pokażą „nieziemskie pejzaże, bogatą kulturę i folklor Irlandii”, zachęcając widzów do wizyty w kraju, w którym osadzono akcję Gniewu Druidów.

- Ubisoft wykonał kawał niesamowitej pracy ożywiając celtycką Irlandię z tak dużą dbałością o szczegóły. Kampania jest fajnym i innowacyjnym sposobem zainteresowania wyspą nowych odbiorców, czyli graczy - mówi Mark Henry z Tourism Ireland.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze