Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ingress - rozszerzona rzeczywistość dla użytkowników systemu Android

Zbieraj punkty za dotarcie do biblioteki.

Ingress, stworzona przez Niantic Labs aplikacja na telefony z systemem Android, weszła w fazę beta. Zabawa odbywa się w realnym świecie, a punkty zdobywamy za spacery w określonych miejscach czy dotarcie do specyficznego budynku.

Gracze wcielają się w przedstawiciela jednej z dwóch frakcji. The Enlightened chce przejąć kontrolę nad zgromadzoną na naszej planecie energią. Ich przeciwnikami są członkowie The Resistance. Za punkty doświadczenia służy XM - Exotic Matter - rozrzucone po całym świecie. Po zdobyciu określonej liczby Materii, w wyznaczonych miejscach (biblioteki, muzea) możemy odblokować kolejne zadania.

Za Niantic Labs stoi John Hanke, dawniej dyrektor w Google, dla którego wcześniej stworzył Google Earth. Chętni do wzięcia udziału w beta-tesatch mogą zapisać się na oficjalnej stronie. W produkcji znajduje się wersja przeznaczona na urządzenia Apple.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze