Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Incubator - twórcy Arma uruchamiają program dla „eksperymentalnych” gier

Na początek Project Argo i Ylands.

Bohemia Interactive ruszyło z nową inicjatywą. Zespół uruchomił Incubator - platformę przeznaczoną dla projektów, które znajdują się w fazie rozwoju.

W usłudze pojawiać się będą jednak - przynajmniej na razie - tylko gry stworzone przez czeskie studio. Niewykluczone jednak, że w przyszłości dopuszczone zostaną też tytuły innych deweloperów.

Project Argo to specjalna wersja gry Arma 3, stworzona z myślą o mniej doświadczonych graczach

Głównym założeniem platformy jest umożliwienie graczom przetestowanie wczesnych wersji dostępnych w serwisie produkcji. Użytkownicy będą mogli udzielić twórcom cennych porad, pomagając pośrednio w dalszych pracach nad danym projektem.

Usługa przypomina więc w pewnym stopniu program Early Access na Steamie. Najważniejszą różnicą między oboma jest jednak fakt, że gry rozwijane w ramach Incubatora będą miały znacznie surowszą, niekiedy eksperymentalną postać.

Innymi słowy - mają to być prototypy. Co jednak istotne, Bohemia Interactive zastrzega sobie prawo do zaprzestania dalszego rozwoju lub wręcz skasowania wybranych projektów.

Dostęp do większości tytułów będzie darmowy, ale w przypadku niektórych - zazwyczaj tych produkcji, które na pewno zostaną wydane - twórcy mogą pobierać określoną opłatę.

Na Incubator trafiły na razie dwie gry - Project Argo oraz Ylands. Za powstanie obu odpowiadają niewielkie zespoły funkcjonujące wewnątrz studia Bohemia Interactive.

Pierwszą jest specjalną wersją Arma 3, skierowaną do mniej doświadczonych graczy. Produkcja nastawiona jest na zabawę sieciową - w zmaganiach może wziąć udział maksymalnie dziesięć osób, podzielonych na dwie drużyny.

Prace nad projektem trwają od blisko roku. Produkcję można przetestować bezpłatnie, pobierając tytuł z oficjalnej strony internetowej.

Natomiast Ylands jest kolorową grą z otwartym światem, budzącą skojarzenia z Minecraftem. Tworzymy własną wyspę, na której musimy później przetrwać. Gromadzimy przedmioty i surowce, a także konstruujemy rozmaite obiekty.

Do dyspozycji użytkowników oddano dwa warianty zabawy - dla pojedynczego gracza oraz multiplayer przeznaczony dla maksymalnie czterech osób. W planach autorów jest dodanie między innymi pojazdów oraz wsparcia dla modyfikacji.

Dostęp do Ylands można nabyć za 9,99 euro (około 43 zł), ale przygotowano także darmową wersję próbną, pozwalającą sprawdzić produkcję przed ewentualnym zakupem. Tytuł można pobrać ze strony internetowej projektu.

Daty premier pełnych wersji obu wymienionych gier nie są na razie znane.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze