Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Impreza „I <3 StarCraft” rozbudza nadzieje na remaster Brood War

Byle do weekendu.

W ubiegłym tygodniu serwis Sports Seoul poinformował nieoficjalnie, że Blizzard planuje wydać produkcję pod tytułem StarCraft: Remastered w maju lub w czerwcu tego roku. Doniesienia przyjęto sceptycznie, ponieważ serwis nie słynął dotychczas z podobnych źródeł.

Teraz jednak atmosferę podgrzewa ogłoszona właśnie impreza „I <3 StarCraft”, zaplanowana na 25 marca w Korei. Na miejscu będzie dyrektor generalny firmy - Mike Morhaime - by osobiście „podziękować wspaniałej społeczności” z całego świata (dzięki, Team Liquid).

Jeśli nie możemy wybrać się do Azji, całość będzie transmitowana na żywo w sieci, także w języku angielskim. Trzeba przyznać, że wydarzenie zapowiada się na idealne miejsce na ogłoszenie prace nad remasterem.

Wieczorem 25 marca odbędą się finały Global StarCraft League w StarCraft 2, lecz fanów pierwszej odsłony bardziej zainteresuje zapewne pokazowy mini-turniej w StarCraft: Brood War, podzielony na dwa półfinały oraz wielki finał.

Oczywiście Blizzard nadal milczy w temacie odświeżenia legendarnej strategii, lecz powrót Brood War na imprezie dedykowanej społeczności StarCraft, organizowanej w „stolicy” gry to idealne miejsce na zapowiedź takiego projektu.

Warto dodać, że Sports Seoul już wcześniej informowało, że ogłoszenie remastera odbędzie się właśnie na specjalnej imprezie, co uwiarygadnia doniesienia koreańskiego portalu. Informacje mają pochodzić z imprezy Blizzconu, gdzie o planach poinformowano podobno część sponsorów i przedstawicieli e-sportu.

StarCraft: Brood War ukazało się w 1998 roku, jako rozbudowane rozszerzenie pierwszej części gry. Wprowadzono nowe kampanie, mapy i jednostki, ale także modyfikacje w trybie wieloosobowym - fani do dzisiaj debatują, czy były słuszne.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze