Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Granie w StarCrafta korzystanie wpływa na kreatywność - uważają naukowcy

Pod tym względem RTS-y są lepsze niż Simsy.

Badacze z dwóch uniwersytetów w Londynie udowodnili, że regularna gra w StarCraft może korzystnie wpłynąć na umiejętność rozwiązywania problemów i kreatywne myślenie.

Grupę 72 kobiet podzielono na trzy zespoły: dwa grały w różne wersje strategii Blizzarda, trzecia spędzała czas przy The Sims.

Wybór płci pięknej nie jest przypadkowy - naukowcy po prostu nie byli w stanie znaleźć mężczyzn, którzy spędzali przy grach mniej niż dwie godziny dziennie, co było jednym z warunków uczestnictwa w badaniu, koncentrującym się na początkujących.

- Przyjrzeliśmy się setkom potencjalnych kandydatów i znaleźliśmy tylko kilku mężczyzn, którzy pasowali do naszego profilu początkującego gracza - mówi Brad Love, współautor badania z University College London.

Testy trwały od sześciu do ośmiu tygodni, a ochotnicy grali około godzinę dziennie. Przeprowadzone po eksperymencie testy psychologiczne wykazały, że najszybszych i najcelniejszych odpowiedzi udzielała właśnie grupa bawiąca się przy skomplikowanej wersji StarCrafta, podobnie zresztą w zadaniach pamięciowych, bazujących na spostrzegawczości oraz filtrowaniu informacji.

- Strategie czasu rzeczywistego testują pamięć, ale wymagają także od graczy błyskawicznego podejmowania wielu strategicznych decyzji - komentuje Love, cytowany przez The Wall Street Journal.

- Wyniki wskazują, że potrzebne są dalsze badania nad wpływem gier, ponieważ młode osoby spędzają przy tej formie rozrywki coraz więcej czasu - dodał.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

StarCraft

PC

StarCraft II: Heart Of The Swarm

Video Game

See 3 more
Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze