Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blizzard potwierdza - powstaje StarCraft Remastered

Plus: oryginalna wersja za darmo.

Potwierdzono krążące od kilku dni nieoficjalne doniesienia. Deweloperzy z Blizzarda ujawnili, że pracują nad odświeżoną wersją pierwszej odsłony strategii StarCraft.

Gra - zawierająca podstawową produkcję oraz dodatek Brood War - ukaże się latem tego roku, choć dokładnej daty premiery nie podano.

Odświeżona wersja zaoferuje grafikę w 4K

Twórcy jednocześnie poinformowali, że pod koniec marca udostępnią oryginalną wersję strategii (z rozszerzeniem) całkowicie za darmo. Tytuł pobierzemy bezpłatnie wraz z wydaniem łatki 1.18.

Odświeżona edycja StarCrafta grafikę w rozdzielczości 4K, przerywniki filmowe w 1080p oraz ulepszoną oprawę dźwiękową (dzięki, PC Gamer). Poza tym pojawią się nowe wprowadzenia do poszczególnych misji, wykonane w stylu plansz komiksowych.

Do tego pełnoprawna obsługa Blizzard App (znanego do niedawna jako Battle.net) z czatem, rankingami sieciowymi, listami znajomych, transmisjami rozgrywki oraz zapisami przechowywanymi na serwerach „w chmurze”.

Nie zabraknie zaawansowanego systemu automatycznego wyszukiwania graczy w zmaganiach multiplayerowych, dobierającego użytkowników o podobnym poziomie umiejętności. Opcjonalnie skorzystamy też z oryginalnego rozwiązania.

- Jeśli pamiętacie, pierwotna edycja StarCrafta nie posiadała przycisku, jaki znalazł się chociażby w WarCraft 3. Gracze rzucali wyzwania na czatach lub zakładali otwarte rozgrywki dla innych osób, by dołączyli i przedyskutowali warunki pojedynku. Zachowamy ten styl interakcji jako opcję. To istotna część kultury gry - tłumaczy Pete Stilwell, starszy producent.

Autorzy przygotowują również osiem dodatkowych lokalizacji językowych, łatwiejsza obsługa stworzonych przez fanów map, system powtórek i prostsza zmiana ustawień klawiszy.

Elementem, który pozostanie niezmieniony, jest rozgrywka. Twórcy nie dokonają żadnych modyfikacji w mechanizmach zabawy. Dzięki temu w remasterze uruchomimy przykładowo powtórki meczów z oryginału w wersji 1.16.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że odświeżona edycja będzie kompatybilna z pierwowzorem. Otrzymamy więc możliwość przejścia na nowe wydanie bez utraty postępów w kampanii fabularnej i multiplayerze.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze