Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Oryginalny StarCraft dostępny do pobrania za darmo

W ramach testów.

Blizzard ogłosił w weekend, że oryginalną wersję pierwszej części serii StarCraft będzie można pobrać za darmo wraz z końcem marca. Obietnicę spełniono - testowa odsłona jest dostępna już teraz.

Wystarczy skorzystać z linku zamieszczonego na oficjalnym forum i pobrać 1,5 GB danych.

Tak było (i jest)

Wersja 1.18 jest nadal rozwijana przez deweloperów, więc może zawierać błędy. Gra nie wspiera obecnie żadnych modyfikacji czy zewnętrznych aplikacji, takich jak wLauncher czy Chaos Plugin.

Jedyne aktywne serwery umieszczono w Kalifornii, więc osoby z Europy i innych zakątków świata powinny spodziewać się opóźnień w trybie wieloosobowym.

Są też inne, pomniejsze problemy: wsparcie jedynie dla angielskiego alfabetu, graficzny błąd z gejzerem czy konieczność zaakceptowania wyjątku dla gry w Zaporze systemu Windows.

Brak aktywności na czacie oznacza rozłączenie po dwóch minutach, a kłopoty z włączeniem tytułu mogą mieć posiadacze systemów operacyjnych Windows Server oraz 64-bitowego Windows 7.

Całość jest po prostu łatką dla standardowego StarCrafta, obejmującą wsparcie dla Windows 7, 8.1 i 10, współczesne tryby wyświetlania obrazu, tryb obserwatora, rozszerzoną ochronę przed oszustami czy usprawnione wyszukiwanie rozgrywek w sieci.

Gdy aktualizacja zostanie ukończona, produkcja będzie dostępna „oficjalnie” na odpowiedniej stronie w sklepie - za darmo.

Jednocześnie deweloperzy z Blizzarda pracują nad odświeżoną wersją pierwszej odsłony. Gra - zawierająca podstawową produkcję oraz dodatek Brood War - ukaże się latem tego roku, choć dokładnej daty premiery nie podano.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze