Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

StarCraft dostępny za darmo

Z pierwszą łatką po ponad ośmiu latach.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, oryginalny StarCraft wraz z dodatkiem Brood War jest dostępny do pobrania za darmo na PC (Windows i Mac).

Odsłonę testową wersji 1.18 opublikowano już w marcu, lecz teraz mamy do czynienia z pełnym wydaniem. Blizzard ostrzega, by aktualizację instalować jako administrator.

Pogoda jak za oknem

Łatka obejmuje wsparcie dla Windows 7, 8.1 i 10, współczesne tryby wyświetlania obrazu, tryb obserwatora, rozszerzoną ochronę przed oszustami czy usprawnione wyszukiwanie rozgrywek w sieci.

Naprawiono także kilka pozostałych w grze błędów, w tym - co ciekawe - „twarz Kerrigan z lat 80. na ekranie ładowania”, czyli klasyczny błąd z paletą kolorów. Pełną listę zmian znaleźć można na oficjalnej stronie.

Imponujące wymagania sprzętowe obejmują procesor 90 MHz, kartę graficzną z obsługą 256 kolorów w 640 × 480, 16 MB pamięci RAM oraz 80 MB wolnego miejsca na dysku twardym.

Jednocześnie deweloperzy z Blizzarda pracują nad odświeżoną wersją pierwszej odsłony. Gra - także zawierająca podstawową produkcję oraz dodatek Brood War - ukaże się latem tego roku, choć dokładnej daty premiery nie podano.

Płatny remaster to już grafika w rozdzielczości 4K, przerywniki filmowe w 1080p oraz ulepszona oprawa dźwiękową. Poza tym pojawią się nowe wprowadzenia do poszczególnych misji, wykonane w stylu plansz komiksowych, oraz szereg innych innowacji.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze