Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ian Livingstone opuszcza Eidos

Po 20 latach pracy.

Legendarny szef Eidos Interactive - Ian Livingstone - opuścił firmę po 20 latach pracy, by skupić się na własnej fundacji.

Menedżer i pisarz objął stanowisko w zarządzie Eidos w 1995 roku. Po przejęciu studia przez Square Enix w 2009 roku został mianowany dożywotnim prezesem nowego podmiotu.

Livingstone zaczynał karierę w biznesie od założenia innej firmy dobrze znanej graczom - w 1975 razem z Johnem Peake'em i Stevem Jacksonem sformował Games Workshop, zaczynając od dystrybuowania podręczników do Dungeons & Dragons i wydawania popularnego magazynu White Dwarf.

W latach 80. razem z Jacksonem współtworzył serię książek Fighting Fantasy, wydanych na całym świecie w nakładzie 23 mln egzemplarzy.

W Eidos odpowiadał za wiele popularnych marek, takich jak Tomb Raider, Thief, Deus Ex czy Legacy of Kain. Teraz Livingstone zajmie się swoją darmową akademią, kształcąc młodzież w zakresie programowania.

„Wszyscy w Square Enix pragniemy wykorzystać tę okazję, by publicznie podziękować Ianowi za niezrównaną karierę oraz wkład w biznes i brytyjską branżę gier” - napisano w oświadczeniu.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły