Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Horror nowej generacji” nie zrobił wrażenia na graczach. „Grafika jak z X360”

Efekt był niezamierzony.

W lutym studio odpowiedzialne za Those Who Remain zapowiedziało swoja następną produkcję. W sieci pojawił się materiał z rozgrywki, ale powiedzieć, że Beneath nie zrobiło na graczach wrażenia, to jak nie powiedzieć nic.

Beneath to niezależna przygodówka z elementami horroru, której akcja rozgrywa się w mrocznych głębinach oceanu. Gra ukazuje wypełniony potworami świat z oczu bohatera, który musi walczyć o przetrwanie i uciec z podwodnego kompleksu przy pomocy sprytu i odrobiny broni palnej. Twórcy zapewniają, że przeżycie nie będzie łatwe, a na swojej drodze napotkamy wiele tajemnic.

Gra na pierwszych screenach prezentowała się przyzwoicie i zapowiadana była jako „horror nowej generacji”, a opublikowany niedawno zwiastun miał utwierdzić graczy w tym przekonaniu. Na kanale IGN udostępniono 6 minut rozgrywki, które również opatrzono określeniem „nextegenowego horroru”, ale patrząc na komentarze pod filmem, można odnieść wrażenie, że fani są odmiennego zdania.

Wszyscy wrogowie powtarzają, żeby ukryć się za osłoną, ale żaden tego nie robi... Fantastycznie” - napisał Ax Hx.

London is Forever Blue dodaje: „Miejmy nadzieję, że tych 6 minut to jedyne, co kiedykolwiek zobaczymy z tej gry”.

Garrett jest nieco bardziej uszczypliwy: „Te gry nowej generacji na Xbox 360 sprawiają, że jestem podekscytowany przyszłością branży”.

Zupełnie jakbym wrócił do 2004 roku” - napisał hugomaster50, a Cetarial wtóruje: „Nie mogę się doczekać, aby zagrać w to w 2005 roku”. Podobnych komentarzy jest więcej.

Trudno w tej chwili powiedzieć, jak ostatecznie wypadnie produkcja studia Camel 101, ale trudno też ukryć, że twórcy najpewniej odrobinę pospieszyli się z prezentacją gry, nad którą ewidentnie czeka ich jeszcze mnóstwo pracy. Trochę szkoda oglądać Beneath w takim stanie, ponieważ pierwsze doniesienia zostały przyjęte przez graczy dość ciepło i choć stojące za tytułem studio nie należy do największych, to sporo osób zdawało się im kibicować.

Beneath powinno zadebiutować w 2024 roku. Zagadkę mrocznych głębin rozwiążemy na PC (Steam) oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze