Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Forbidden West dostało pierwszą większą aktualizację

Powstaje już kolejna.

Guerrilla Games ogłosiło, że pierwsza większa aktualizacja Horizon Forbidden West powinna być już dostępna do pobrania na PlayStation 4 i PS5.

Patch podnosi wersję gry do 1.05 (1.005.000) i rozwiązuje 25 problemów. Zajmuje się też wydajnością i kosmetycznymi poprawkami.

Warto jednak pamiętać, że nie jest to jeszcze aktualizacja, która obejmie zgłaszane przez graczy problemy z migającą poświatą obiektów czy nieskończonym ładowaniem na arenach.

„Zespół pracuje w pocie czoła, by rozwiązać te problemy, które pozostają wysokim priorytetem” - napisali przedstawiciele firmy na forum Reddit.

Wracając do wersji 1.05, rozwiązano błędy blokujące postępy w głównej linii fabularnej oraz w kilku misjach pobocznych oraz atrakcjach w otwartym świecie.

Zobacz także: Horizon Forbidden West - Poradnik, Solucja

Umiejętność Second Chance powinna już działać poprawnie, tak samo jak tryb HDR czy ładowanie detali w niektórych obozach. Zajęto się także wzrokiem postaci - Aloy i inni bohaterowie powinni patrzeć w odpowiednim kierunku.

Są też ogólne „usprawnienia wydajności” oraz „inne, mniejsze poprawki kosmetyczne”. Pełną listę znaleźć można na Reddicie.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze