Skip to main content

Hogwarts Legacy otrzyma dodatek? Jeden z twórców wspomina o DLC

Reżyser tytułu mógł zostać początkowo źle zrozumiany.

Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, że twórcy Hogwarts Legacy nie planują wydać do gry żadnych DLC, to jeden z deweloperów ponownie odniósł się do sprawy. Z jego wypowiedzi można wnioskować, że gra potencjalnie doczeka się w przyszłości rozszerzeń, ale dopiero po premierze wydań na wszystkie platformy.

Eric Brown - jeden z inżynierów ze studia Avalanche Studios - wyjaśnił sytuację poprzez swój profil na Twitterze. Twórca chciał nakreślić szerszy kontekst dla wypowiedzi swojego kolegi z pracy - reżysera tytułu Alana Tewa. Tew wspomniał w wywiadzie, że „nie ma na ten moment żadnych planów odnoście przyszłych rozszerzeń”. Okazuje się, że reżyser mógł zostać początkowo źle zrozumiany.

Aby lepiej zrozumieć odpowiedź Alana na pytanie o DLC, trzeba pamiętać, że do tej pory opublikowaliśmy grę tylko na połowie platform docelowych. Są ludzie, którzy jeszcze nie mieli gry w rękach, a my nie chcemy ich zostawiać w tyle” - pisze Brown. Może to oznaczać, że dalsze wspieranie tytułu nową zawartością jak najbardziej jest możliwe, ale dopiero po wypuszczeniu gry na wszystkich konsolach.

Trzeba tutaj wziąć pod uwagę, że twórcy opóźnili premierę wydań na PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch - to ostatnie aż na lipiec - aby upewnić się, że tytuł będzie dobrze zoptymalizowany pod starsze platformy. Wygląda na to, że studio Avalanche chce najpierw skupić się na dokładnym dopracowaniu podstawowego wydania, a potem dopiero zajmie się rozszerzeniami. Być może chodzi o załatanie błędów, które mogłyby umknąć testerom i które znajdą dopiero gracze.

Pozostaje więc poczekać przynajmniej do lipca, aby wyczekiwać potencjalnych zapowiedzi dodatków. Pozostaje również kwestia podejścia wydawcy, który już jest bardzo zadowolony z przyjęcia tytułu i zamierza inwestować w przyszły rozwój gry, a także utworzenie z Hogwarts Legacy całej nowej franczyzy.

Read this next