Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy hitem sprzedaży na Steamie. Pomaga wczesny dostęp

Pięć tygodni przed premierą.

Hogwarts Legacy (lub też Dziedzictwo Hogwartu w polskiej wersji) podbija listy sprzedaży na Steamie, choć do premiery - zaplanowanej na 10 lutego - jeszcze pięć tygodni.

Wydaje się, że kluczowym czynnikiem jest jeden z elementów dodawanych do droższego wydania Deluxe Edition za 309 zł. To zawiera bowiem nie tylko specjalnego wierzchowca i pakiet „czarnomagicznych” elementów kosmetycznych, ale także 72-godziny wcześniejszego dostępu do gry.

Tego typu dodatki stają się obecnie coraz częstsze, spopularyzowane - jak się wydaje - przez Electronic Arts. Nie od dzisiaj są źródłem kontrowersji, lecz „głosowanie portfelem” w celu wyeliminowania zjawiska idzie - jak widać - bardzo opornie. W przypadku Hogwarts Legacy zapewne obejdzie się bez krytyki. Mowa przecież o produkcji dla pojedynczego gracza, więc w 3 dni nie wypracujemy żadnej przewagi.

Wszystko to sprawiło, że w ubiegłym tygodniu produkcja była czwartą najchętniej kupowaną na Steamie, za Steam Deckiem, Elden Ring oraz Call of Duty: Modern Warfare 2 - podsumowuje konto Benji-Sales na Twitterze.

Jeśli spojrzeć na oficjalną listę globalnych bestsellerów w sklepie Valve, obecnie lepiej radzą sobie wyłącznie produkcje Free to Play (CS:GO, Dota 2 i Ape Legends), za sprawą przeróżnych transakcji cyfrowych. Na czwartym miejscu jest już Hogwarts Legacy.

Po ostatnich zmianach, kwestia premiery Hogwarts Legacy jest obecnie dość skomplikowana i prezentuje się następująco:

  • PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S - 7 lutego (wczesny dostęp)
  • PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S - 10 lutego
  • PlayStation 4, Xbox One - 4 kwietnia
  • Nintendo Switch - 25 lipca
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze