Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hero Zero - jak zagrać, najważniejsze informacje

Porady, gameplay, co warto wiedzieć.

Hero Zero to przeglądarkowa gra o superbohaterach, ale dosyć nietypowych. Twórcy stawiają tutaj pytanie - co by były, gdyby dosłownie każdy mógł zostać superherosem?

Tworzymy więc najzwyklejszą postać, czyli przeciętnego człowieka, który postanawia walczyć z nieprawością. Z kłótnią w alejce czy natarczywym agentem ubezpieczeniowym. Poważniejsze misje przyjdą później.

Choć Hero Zero zostało stworzone przede wszystkim jako gra przeglądarkowa, to można ją też znaleźć w sklepach cyfrowych na smartfonach z Androidem i iOS.

  • Platformy: PC (przeglądarka), mobile
  • Wersja językowa: polska
  • Producent: Playata GmbH

Jak uruchomić grę, jak zacząć

By rozpocząć zabawę, wystarczy wejść na stronę internetową Hero Zero. Tam wystarczy tylko podać nazwę użytkownika, adres e-mail i wymyślić hasło. Potem klikamy w załącznik, który otrzymamy na skrzynkę pocztową - wracamy na stronę, klikamy przycisk Graj i przechodzimy do zabawy.

Warto zaznaczyć, że gra wymaga, byśmy aktywowali wtyczkę Flash w przeglądarce. Na ekranie zobaczymy instrukcję, jak to zrobić

.

Na początku zabawy uczymy się podstawowych zasad dzięki samouczkowi. Gra dobrze tłumaczy podstawowe funkcje i mechaniki, także po paru minutach wiemy już, jak grać efektywnie.


Rozgrywka, gameplay

Zasady Hero Zero są bardzo proste, a gra nie wymaga od nas zręczności czy refleksu, a jedynie wydawania naszej postaci poleceń i przeglądania różnych zakładek z przedmiotami czy misjami.

Na głównym ekranie widzimy szereg ikon pod naszą postacią. To właśnie dzięki nim wybieramy, co będziemy robić. Możemy zdecydować się na wykonywanie misji (wtedy widzimy lokację i gwiazdki, które symbolizują misje), na trening, albo na przegląd wyposażenia.

Klikamy więc wybraną aktywność, a następnie trzeba zazwyczaj odczekać parę chwil. Wszystko bowiem trochę tu trwa, szczególnie w późniejszych fazach rozgrywki.

Warto też pamiętać o menu postaci i wyposażenia, bo właśnie tutaj rozwiniemy statystyki bohatera, gdy awansujemy na wyższe poziomy doświadczenia.


Hero Zero - porady na start

- Zwracaj uwagę na statystyki przedmiotów, zanim kupisz je w Lumpeksie. Ważniejsze są atrybuty ubrań i broni, a nie to, jak dany sprzęt wygląda (niestety).

- Odbieraj nagrody. Pamiętaj, że po wykonywaniu misji możesz odebrać nagrodę klikając w czerwony, pulsujący wykrzyknik po prawej stronie górnej części ekranu.

- Pamiętaj, że niechciane przedmioty możesz sprzedać. To przydatne, kiedy otrzymamy niechciany przedmiot jako nagrodę za wykonanie misji czy regularną grę.

- Dodaj znajomych. Kliknij tę opcję i wyślij zaproszenia komukolwiek. Znajomi są bardzo przydatni, bo możesz wzywać ich na pomoc, co skraca czas misji.

- Pojedynkuj się. Walki z innymi graczami to dobry sposób na zarobek. Uważaj tylko, by nie rzucać wyzwania komuś, kto jest o wiele wyżej w rankingu od ciebie.

Tagi

Komentarze