Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Helldivers 2 z kolejnym rekordem liczby graczy. Nadciągają też patche

Ale nie rozwiążą wszystkich problemów.

Ciągłe problemy ze stabilnością serwerów nie przeszkadzają Helldivers 2 w śrubowaniu swojego rekordu jednoczesnej liczby graczy na Steamie. Wczoraj zanotowano 411,4 tys.

Sytuacja jest o tyle imponująca, że mowa o poniedziałkowym wieczorze, który nie jest standardowo idealnym czasem na takie rzesze graczy. Warto też przypomnieć, że - jak opisywaliśmy wczoraj, przy okazji poprzedniego rekordu - twórcy produkcji ustalili limit na poziomie około 450 tysięcy graczy.

Ograniczenie związane jest właśnie z problemami z serwerami, z którymi gra boryka się od dnia premiery. Deweloperzy zdecydowanie nie spodziewali się tak ogromnego zainteresowanie, a teraz - jak sami przyznają - nie nadążają ze skalowaniem infrastruktury.

Zobacz na YouTube

„W tym tygodniu wprowadzamy ulepszenia skupiające się na najpoważniejszych problemach: logowaniu, dobieraniu graczy i obciążeniu serwerów” - napisał wczoraj dyrektor produkcji Alex Bolle w najnowszym komunikacie na serwerze Discord.

„Jedna aktualizacja pojawi się jutro na PC i PS5, ale należy pamiętać, że pojedynczy patch nie rozwiąże wszystkich problemów. Zamiast tego w nadchodzących dniach i tygodniach zamierzamy wprowadzać ciągłe ulepszenia” - dodał.

Największe problemy gra miała w ubiegły weekend, gdy wielu graczy spędziło godziny na obserwowaniu w menu głównym komunikatu o osiągnięciu limitu użytkowników. Jak na ironię, winni byli poniekąd sami twórcy, którzy w ramach zadośćuczynienia za problemy przeprowadzili wydarzenie specjalne z podwójnym doświadczeniem. To przyciągnęło użytkowników i przełożyło się na... jeszcze większe problemy.

„Tak, patrząc wstecz może nie był to najlepszy pomysł - żartował sam Johan Pilestedt, dyrektor generalny odpowiedzialnego za prace studia Arrowhead, komentując jeden z popularnych memów z cyklu „cierpiąc na sukces”, jaki fani zamieścili w serwisie X.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Helldivers 2

PS5, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze