Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Helldivers 2 - jak szybko zdobywać Super Kredyty

Oczywiście bez wydawania pieniędzy.

Helldivers 2 ma ciekawe podejście do mikrotransakcji. Walutę premium, za którą kupujemy między innymi nowe stroje, można zdobyć nie tylko poprzez wydanie prawdziwych pieniędzy, ale też znajdując ją na mapie w trakcie misji. Co najlepsze, ta druga metoda jest banalna. Poniżej dowiesz się, jak szybko zdobywać Super Kredyty nie wydając ani grosza.

W Helldivers 2 poziom trudności nie wpływa na to, ile Super Kredytów możesz zdobyć na misji. Możesz więc ustawić poziom Trywialny i wyruszyć na poszukiwanie Kredytów, właściwie nie martwiąc się o wrogów. Ponadto, nie musisz dokonywać ekstrakcji, żeby zachować zdobyte Super Kredyty - kiedy je podniesiesz, zostają na stałe przypisane do konta!

Oto jak zdobywać Super Kredyty w kilku szybkich krokach:

  • Ustaw poziom Trywialny.
  • Wybierz dowolną operację.
  • W miarę możliwości wyposaż się w Manewry, które pozwolą Ci jak najskuteczniej omijać walkę, np. Łazika Azora. Więcej na naszej stronie o najlepszych Manewrach.
  • W miarę możliwości wyposaż się w lekki pancerz, by zwiększyć szybkość eksploracji (większa prędkość postaci + regeneracja energii).
  • Przeczesz całą mapę, zaglądając do każdego znaku zapytania. Znajdziesz przynjamniej jeden pakiet Kredytów, ale może być ich więcej.
  • Po przeszukaniu całej mapy, po prostu wyjdź z meczu - nie musisz dokonywać ekstrakcji! UWAGA: jeśli chcesz zachować podniesione próbki, musisz dokonać ekstrakcji. Jeśli chodzi o medale, ekstrakcja ponownie nie jest wymagana.
  • Powtórz poprzednie kroki.

Gdy widzisz niebieskie lub czerwone kontenery, wysadź je granatem lub w inny dowolny sposób, np. ciężką bronią. Tam często kryją się Super Kredyty i medale. Jeśli zależy ci na czasie, granat uderzeniowy sprawdzi się tu najlepiej (zdobędziesz go w ramach „battle passa”, wybucha on od razu po uderzeniu, oszczędzając kilka sekund).

Wypatruj też na horyzoncie pionowych, pulsujących snopów światła. To miejsca z kapsułami, w których także często kryją się Kredyty. Są one co prawda oznaczone jako znaki zapytania, ale światło widać często z dalszej odległości, niż aktywuje się oznaczenie znaku zapytania.

Super Kredyty mogą się też znajdować za wrotami, których nie otworzysz sam - dwie osoby muszą nacisnąć przycisk po dwóch stronach. To jedyny rodzaj tzw. interesującego miejsca, z którego nie możesz skorzystać solo.

UWAGA: Nie ma znaczenia, kto w drużynie podnosi Super Kredyty - trafiają one na konto wszystkich graczy w oddziale. Dotyczy to również medali oraz próbek (próbki trzeba ekstraktować z mapy). Nie ma więc potrzeby ścigać się o to, kto pierwszy dobiegnie do Kredytów.

Read this next