Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

HBO Max zwalnia pracowników. W ofercie mniej superbohaterów, a więcej reality show

Jak będzie wyglądał 2023 rok?

Zarząd Warner Bros. Discovery postanowił zwolnić około 14% personelu platformy HBO Max, co oznacza, że z firmą pożegnało się 70 pracowników. Planowane są też znaczące zmiany w ofercie.

Informacje pochodzą z raportu Variety. Źródła serwisu twierdzą, że w przyszłości na HBO Max będzie mniej produkcji o superbohaterach, a więcej reality show. Trudno się dziwić, skoro w przyszłości dojdzie do fuzji HBO Max i Discovery+, które w swojej ofercie posiada takie tytuły, jak: „Deadliest Catch”, „Battlebots”, „Mythbusters” czy „Shark Week”. Nie wiemy, co będzie z planowanymi spin-offami „Batmana” oraz czy powstaną kolejne sezony „Doom Patrol” i „Titans”.

Szefostwo platformy zaznacza, że potrzebuje całkowicie przeorganizować swoje podejście do filmów o superbohaterach, co tylko umocniło decyzję o anulowaniu „Batgirl”.

Natomiast treści spoza szyldu HBO, pojawiające się na HBO Max, jak np. „Avatar”, zostaną ograniczone. Variety spekuluje, że w związku z dużą liczbą produkcji od Discovery, platforma może zmienić nazwę po prostu na „Max”.

Ilość zmian zaskakuje i wprowadza niemałe zamieszanie wokół samej usługi. Jednak, jak mówi sam prezes Warner Bros. Discovery Jean-Briac Perrette, firma „walczy o rentowność tego biznesu”.

Komentarze