Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Nie możemy w to uwierzyć”. Twórcy Batgirl zaszokowani anulowaniem filmu

Podziękowania od reżyserów.

Świat obiegła wczoraj wiadomość o skasowaniu Batgirl na ostatnim etapie produkcji. Decyzja wytwórni zaskoczyła nawet duet reżyserów odpowiedzialnych za projekt.

Pochodzący z Belgii filmowcy Adil El Arbi oraz Bilall Fallah („Bad Boys For Life”) skomentowali sytuację we wpisie na Instagramie:

Jesteśmy zasmuceni i zszokowani tą wiadomością. Nadal nie możemy w to uwierzyć. Dla nas, jako reżyserów, najważniejsze jest, by nasza praca została pokazana publiczności. Chociaż film był daleki od ukończenia, chcielibyśmy, aby fani na całym świecie mieli okazję na własne oczy zobaczyć ukończona produkcję. Może pewnego dnia się uda” - napisali twórcy.

Podziękowania - na Twitterze - wystosowała także aktorka wcielająca się w Batgirl, Leslie Grace:

Reżyserowie podziękowali aktorom i ekipie, która „wykonała ciężką pracę, by tchnąć życie w Batgirl”. Film o budżecie ponad 90 milionów dolarów został anulowany z niejasnych powodów. Nieoficjalnie wymieniano między innymi niską jakość produkcji oraz zmiany zachodzące w Warner Bros. po fuzji z koncernem Discovery.

Serwis Variety podaje jednak inną potencjalną przyczynę - podatki. Według plotek, wytwórnia będzie mogła odpisać skasowane produkcje od podatku, co na papierze ma być lepszym sposobem na odzyskanie zainwestowanych pieniędzy, niż ukończenie produkcji i udostępnienie jej w streamingu.

O autorze

Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty. Wcześniej zajmował się drzewkami bonsai oraz był prezenterem radiowym.

Komentarze