Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Half-Life Alyx uruchomione bez VR - z myszką i klawiaturą

To było do przewidzenia.

Tyler McVicker, znany z dataminingu (odszukiwania informacji i danych w plikach źródłowych gier) produkcji Valve, odnalazł sposób na granie w Half-Life Alyx bez używania gogli VR.

Twórca kanału Valve News Network nie ujawnił jeszcze, jak tego dokonał, ale prezentował gameplay z użyciem myszy i klawiatury podczas ostatniego streamu.

McVicker odkrył testowe skrypty, które umożliwiają poruszanie się, zautomatyzowaną walkę (postać automatycznie celuje we wrogów) i ograniczone interakcje. Całość nie wygląda zbyt płynnie i naturalnie.

Okazuje się też, że Valve używało do testów elementów interfejsu czy nawet niektórych obiektów z Half-Life 2. Za pomocą jednej komendy udało się nawet wyświetlić na ekranie broń i ręcę Alyx.

Zaledwie wczoraj pisaliśmy, że Valve spodziewa się opracowania przez fanów wersji Half-Life Alyx, która będzie działać bez VR. Twórcy zaznaczają jednak, że granie w ten sposób będzie o wiele gorszym, pełnym niedociągnięć doświadczeniem.

Następnie: Crysis w zestawieniu gier dekady Cryteka - sugestia zapowiedzi remastera?

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze