Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hakerzy spełnili groźby i udostępnili kod źródłowy Watch Dogs Legion

Ubisoft wszczyna śledztwo.
  • Hakerzy wykradli kod źródłowy Watch Dogs Legion w październiku
  • Teraz podobno opublikowano pliki gry
  • Wydawca wyjaśnia sprawę

Niedawno hakerzy z grupy Egregor twierdzili, że weszli w posiadanie kodu źródłowego Watch Dogs Legion i ostrzegali, że udostępnią dane, jeżeli Ubisoft nie spełni określonych żądań. Cyberprzestępcy najwyraźniej zrealizowali groźby, ponieważ w Internecie pojawiły się pliki gry.

O sprawie informuje między innymi DSO Gaming. Według serwisu, w różnych miejscach w sieci można znaleźć zajmującą około 560 GB paczkę, która zawiera kod źródłowy wspomnianej produkcji.

Dziennikarze portalu zwracają uwagę, że opublikowane przez hakerów dane mogą na przykład w znaczący sposób przyspieszyć prace nad modyfikacjami - w tym modami, które poprawią działanie tytułu na PC.

Nasi koledzy z brytyjskiej redakcji Eurogamera o komentarz poprosili Ubisoft. Firma wie o sytuacji i podjęła już pierwsze działania, mające na celu wykrycia sprawców kradzieży kodu źródłowego Watch Dogs Legion.

- Jesteśmy świadomi twierdzeń grupy [hakerów - red.] i obecnie prowadzimy śledztwo w sprawie potencjalnego naruszenia bezpieczeństwa danych - wyjaśnia przedstawiciel wydawcy.

Watch Dogs Legion dostępne jest na PC, PS4 i Xbox One, a jeszcze w tym miesiącu trafi na konsole następnej generacji.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze