Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hakerzy zdobyli kod źródłowy Watch Dogs Legion - raport

Grożą jego ujawnieniem.

Hakerzy z grupy Egregor twierdzą, że weszli w posiadanie danych firm Crytek i Ubisoft, w tym kodu źródłowego niewydanego jeszcze Watch Dogs Legion.

Wydawca wspomnianej gry na razie nie skomentował doniesień, więc nie wiadomo, czy cyberprzestępcy faktycznie zdobyli kod projektu. Jak jednak pisze serwis ZDNet, intruzi w ramach dowodu opublikowali część z pozyskanych nielegalnie plików.

Przedstawiciele Egregor przekonują, że jeśli Ubisoft nie skontaktuje się z grupą w sprawie zdobytych danych, hakerzy udostępnią kod źródłowy Watch Dogs Legion oraz rozwijanego przez firmę silnika graficznego.

Pliki francuskiej spółki stanowią jednak niewielką część opublikowanych do tej pory danych. Najwięcej materiałów należy do Cryteka - obejmują dokumentację dotyczącą między innymi strzelanki Warface i platformy Gface.

Egregor specjalizuje się w atakach typu ransomware - hakerzy przeszukują sieci wybranych firm, kradną dane i szyfrują przechowywane na serwerach pliki w taki sposób, by właściciele nie mogli uzyskać do nich dostępu. Intruzi obiecują zdjęcie blokady w zamian za okup.

Przedstawiciele wspomnianej grupy w rozmowie z portalem ZDNet twierdzą, że w przypadku materiałów Ubisoftu ograniczono się tylko do przejęcia danych, podczas gdy dokumentację Cryteka także zaszyfrowano. Obie spółki nie skomentowały doniesień.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze