Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA Online wypełniono miejscami, w których postać natychmiast umiera

Nietypowe rozwiązanie prostego problemu.

Rockstar wypełnił mapę GTA Online miejscami, do których dotarcie powoduje natychmiastową śmierć - informuje Kotaku, powołując się na liczne doniesienia graczy.

W Sieci opublikowano nagrania, które udowadniają, że podejście do konkretnych ścian lub miejsc na dachu kończy się nagłym przeniesieniem postaci o kilkanaście metrów i śmiercią. Bez eksplozji ani strzałów.

Gracze podejrzewali, że nieprzyjemności są dziełem moderów, jednak to celowy zabieg twórców. Deweloperzy z Rockstar próbują w ten sposób zapobiec wykorzystaniu glitchy w grze.

Chodzi o przechodzenie przez ściany - sztuczkę, którą z odpowiednią wiedzą może wykorzystać każdy gracz. Postać „wtapia” się w budynek i przykładowo z wnętrza betonowej ściany ostrzeliwuje innych, samemu nie mogąc zostać zranionym.

Deweloperzy dowiedzieli się, które budynki można wykorzystać i zablokowali sztuczkę, rozstawiając na mapie „miejsca śmierci”. Dlatego postać natychmiastowo umiera i przenosi się z dala od glitcha.

W miarę jak gracze ujawniają kolejne „wadliwe” budynki, Rockstar natychmiast stosuje omawianą metodę. Każdy może przetestować pomysł twórców, podchodząc do miejsc zaprezentowanych w materiałach na YouTube.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły