Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gran Turismo po raz pierwszy z właściwą czerwienią Ferrari

Dzięki HDR i PS4 Pro.

Wyścigowe Gran Turismo Sport będzie pierwszą odsłoną serii, gdzie uda się wiernie odwzorować charakterystyczną czerwień samochodów Ferrari. Informacje ujawnił twórca serii, Kazunori Yamauchi, mówiąc o usprawnieniach wprowadzanych w wersji PS4 Pro.

Deweloper potwierdził, że produkcja zadziała na tej konsoli w 4K (dzięki szachownicowemu skalowaniu do 1800p, nie natywnie), ale kluczowa jest właśnie szersza paleta barw - HDR. Tytuł Polyphony Digital obsłuży wszystkie obecne i przyszłe modele telewizorów, z maksymalną jasnością na poziomie 10 tysięcy nitów.

Mówiąc wprost, odsłona serii Gran Turismo po raz pierwszy odwzoruje samochody Ferrari w ich najbardziej charakterystycznym, czerwonym malowaniu rosso corsa.

Fani wyścigów Formuły 1 pamiętają zapewne, że już w latach 1996-2007 samochody z tej stajni malowane były na jaśniejszy, niemal pomarańczowy odcień. Wszystko to po to, by zbalansować kolor w telewizorach ze standardową jakością obrazu, ponieważ oryginalna czerwień wyglądała na takich odbiornikach niemal brązowo.

Wraz z rosnącą popularnością standardu HD zrezygnowano z takiego rozwiązania. Wygląda na to, że nadszedł czas na kolejny krok.

Gran Turismo Sport korzysta z formatu kolorów BT2020 na PS4 Pro, co pozwala właśnie na odwzorowanie większej palety barw, jakie w prawdziwym świecie rejestrują nasze oczy.

- Czerwień Ferrari była dotychczas poza zasięgiem - mówił Yamauchi. - Dzięki Gran Turismo Sport na PS4 Pro, w końcu się udało.

Deweloper dodał, że podobnie jest w przypadku żywych odcieni zieleni i pomarańczowego, na jakie stawiają często samochody firmy McLaren - te także uda się w pełni odwzorować.

Gran Turismo Sport ukaże się na początku przyszłego roku, tylko na PS4.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły