Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gran Turismo 7 trafi na PS VR2 w darmowej aktualizacji

Jest też Beat Saber.

Jim Ryan - szef Sony Interactive Entertainment - ogłosił podczas konferencji na targach CES, że Gran Turismo 7 trafi na PS VR2 już w dniu premiery tego urządzenia, w ramach darmowej aktualizacji.

Na oczekiwanym sprzęcie rzeczywistości wirtualnej pojawi się także cenione Beat Saber, choć w tym przypadku nie dostaliśmy jeszcze szczegółów na temat daty debiutu czy formy dystrybucji.

Ryan zapewniał na scenie popularnych targów elektroniki, że obecnie na okres premierowy PS VR2 powstaje „ponad trzydzieści” produkcji. Urządzenie zadebiutuje 22 lutego, za 599,99 euro oferując nie tylko podstawowy headset, ale także kontrolery PS VR2 Sense oraz słuchawki stereo.

Co interesujące, Sony ujawniło gry startowe dla sprzętu już na początku listopada, wymieniając między innymi Resident Evil Village, Horizon: Call of the Mountain oraz kilkanaście kolejnych produkcji. Na liście nie było wtedy Gran Turismo 7, więc ostateczne zestawienie może najwyraźniej ulec jeszcze zmianie.

Za 649,99 euro (ok. 3050 zł) będziemy mogli kupić natomiast pakiet „bundle” ze wspomnianym wyżej Horizon: Call of the Mountain. Dodatkowo, na 49,99 euro (ok. 235 zł) wyceniono dedykowaną stację dokującą hełmu.

Sporym minusem będzie zapewne fakt, że nie zadziałają tytuły, które przygotowano dla pierwszego PlayStation VR - nowy model nie zapewni bowiem kompatybilności wstecznej.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze