Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze Red Dead Online używają mostu jako katapulty

Organizują nawet zawody w skoku na odległość.

  • Jeden z mostów w Red Dead Online wystrzeliwuje postacie w powietrze
  • Podopieczni graczy wylatują poza mapę

Użytkownicy Red Dead Online natrafili na błąd, dzięki któremu jeden z mostów działa niczym katapulta, wystrzeliwująca postać gracza w powietrze.

Kilka dni temu na usterkę zwrócił uwagę internauta jaitom z forum Reddit, a później także inne osoby. Wyrzucony przez „wyrzutnię” bohater potrafi przelecieć dużą odległość - niektórzy trafiają do niedostępnego standardowo Meksyku a inni na pustkowie za mapą.

Katapulta to południowy most położony na zachód od rancza McFarlane'a. Aby wystrzelić podopiecznego, w trzecią lub czwartą deskę pomostu należy wbić kilka noży albo tomahawków. Działanie błędu udokumentowała nasza koleżanka z brytyjskiego Eurogamera.

Usterka cieszy się dużym zainteresowaniem graczy. Niektórzy organizują nawet zawody w skokach na odległość. Inni zaś eksperymentują, próbując wyrzucić w powietrze kilkuosobową grupę postaci.

The bridge glitch is the most fun I've had in a while. I broke my and my friends record. from r/RedDeadOnline

Z relacji użytkowników wynika, że Rockstar Games wczoraj usunęło błąd z katapultą, ale nasza koleżanka z brytyjskiego Eurogamera twierdzi, że dzisiaj glitch jeszcze działał na PC. Niewykluczone jednak, że wkrótce zostanie faktycznie wyeliminowany.

Położenie mostu-katapulty

Wkrótce Red Dead Online ukaże się w formie samodzielnej produkcji. Do połowy lutego gra będzie kosztowała 22 zł.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Red Dead Redemption 2

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze