Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze Helldivers 2 próbują zniszczyć fabrykę robotów. Zrzucili na nią 16 atomówek

Nowy budynek daje się graczom we znaki.

Helldivers 2 nie traci na popularności, a nawet wprost przeciwnie - regularne aktualizacje i nowości przyciągają i angażują graczy jak mało który obecnie tytuł. Dodany w niedawnej aktualizacji budynek do zniszczenia - fabryka kanonierek - okazał się wyjątkowo odporny na wszelkie próby destrukcji. Próbowano zrzucić na niego nawet 16 bomb.

Jak informuje serwis PC Gamer, przytaczając dyskusje graczy na portalu Reddit, jedynym aktualnie manewrem, jaki zdaje się niszczyć strukturę Automaton Gunship Factory jest potężna Hellbomba. Problem polega jednak na tym, że wezwanie zrzutu jest dość czasochłonne, a dodatkowo bombę w locie unieszkodliwić mogą jednostki nieustannie produkowane w fabryce.

W związku z tym gracze zaczęli szukać innych sposobów na pozbycie się budowli - od szukania słabych punktów w jej strukturze, do testowania bardziej konwencjonalnego uzbrojenia. Jeden z internautów, posługujący się nickiem KeiXrome przeprowadził wyjątkowo wyczerpujące eksperymenty. Jak mogliśmy się dowiedzieć, fabryka wytrzymała:

  • 6 orbitalnych salw pociskami odłamkowo-burzącymi 380 mm
  • Trafienie orbitalnym laserem (który gracz określił też jako „bezużyteczny”)
  • 8 orbitalnych ataków precyzyjnych
  • 30 trafień jednorazową wyrzutnią ppanc.
  • Ostrzał działem kwazarowym przez cały mecz
  • 16 półtonowych bomb Orła zrzucanych jedna za drugą
Where's the weak point of this gunship replicator things or are they just hardcoded?
byu/keiXrome inHelldivers

Niektórzy inni gracze w wątku sugerowali, że fabrykę można zniszczyć także za pomocą bomby atomowej SEAF, jednak relacje wydają się niezbyt zgodne - być może jest to możliwe, ale trzeba wycelować w bardzo konkretny punkt budynku. Dodatkowo manewr ten można zdobyć tylko poprzez wykonanie opcjonalnego celu pobocznego i stosunkowo łatwo wystrzelić go przypadkiem razem z innymi ładunkami do działa artyleryjskiego.

Cóż, pozostaje na ten moment dalej kibicować dzielnym żołnierzom Super Ziemi w dalszych poszukiwaniach najskuteczniejszej metody zniszczenia uporczywego celu. Biorąc pod uwagę średnią codzienną liczbę graczy na Steamie utrzymującą się na poziomie prawie 230 tysięcy, z pewnością niedługo pojawi się działający sposób.

Read this next