Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze chcą tylko sequeli i remasterów - twierdzi wydawca i zwalnia 30% pracowników

Więc firma skupi się na sequelach i remasterach.

Kolejna firma z branży gier pozbywa się nadmiarowych etatów - Digital Bros podjęło decyzję o zwolnieniu trzech na dziesięciu pracowników. To spółka macierzysta między innymi 505 Games, Kunos Simulazioni czy Avantgarden.

Digital Bros zapowiedziało, że zlikwiduje 30% całkowitej siły roboczej. Powodów takiej decyzji należy upatrywać się po zmianach wywołanych w branży przez wybuch, a następnie ustąpienie pandemii COVID-19, choć korporacja znalazła jeszcze innych winnych - graczy, którzy podobno interesują się wyłącznie „sequelami i remake'ami”, a nie nowymi produkcjami.

Rynek gier wideo ewoluował od czasu pandemii, stając się bardziej selektywny pod względem nowych produkcji, a konsumenci coraz częściej wracają do ugruntowanej własności intelektualnej i grają w te same gry przez dłuższy czas. Strategia Digital Bros musiała dostosować się do tego nowego i ewoluującego scenariusza, oraz skoncentrować się na wydawaniu sequeli i nowych wersji wcześniej wydanych gier. Jednocześnie ograniczymy liczbą nowych produkcji o większym budżecie” - przekazało w oświadczeniu Digital Bros.

Innymi słowy - zdaniem firmy „gracze nie chcą nowych gier”, przez co Digital Bros zamierza zmniejszyć liczbę tego typu projektów, co z kolei oznacza konieczność przeprowadzenia restrukturyzacji i redukcji zbędnych etatów. Wszystko w imię zapewnienia jak najwyższej „wydajności operacyjnej”. Trzeba przyznać, że punkt widzenia firmy jest dość intrygujący, choć nie można odmówić Digital Bros odrobiny racji - nowe wersje starszych tytułów rzeczywiście radzą sobie ostatnimi czasy nad wyraz dobrze.

Pytanie tylko, czy to rzeczywiście zasługa preferencji klientów, czy też brak nowych marek o odpowiedniej jakości w pewien sposób nie wymusza na graczach powrotu do starszych pozycji, ponieważ „nie ma w co grać”? Digital Bros posiada wiele zespołów deweloperskich, które mogą dotknąć zwolnienia - w tym twórców Assetto Corsa Competizione. Firma posiada też prawa wydawnicze do takich tytułów jak Control, Death Stranding na PC, Ghostrunner czy Hawken.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze