Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony nie miało nic wspólnego z Death Stranding na PC - oświadcza firma

Japoński gigant skomentował sprawę.

W zeszłym tygodniu oficjalnie potwierdzono, że Death Stranding trafi na PC w ramach abonamentu Xbox Game Pass. Sony oświadczyło, że chociaż posiada prawa do gry to nie miało nic wspólnego z pecetowym portem produkcji.

Ponieważ wielu graczy zastanawiało się, jak to możliwe, że gra sfinansowana przez Sony trafiła do flagowej usługi konkurencji, serwis PushSquare postanowił zapytać firmę o komentarz.

Kwestia związana z wydaniem Death Stranding na PC została zrealizowana w całości przez dewelopera Kojima Productions i wydawcę 505 Games. Sony Interactive Entertainment nie jest zaangażowane w tę sprawę” - przekazał redakcji portalu rzecznik Sony.

Warto zauważyć, że wersję w Game Pass oparto na oryginalnym wydaniu gry, a nie na rozszerzonej wersji Director’s Cut, która natomiast pojawiła się na Steamie. Można zatem sądzić, że oba warianty produkcji są licencjonowane na innych zasadach.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Death Stranding

PS4, PC

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze