Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gra ze Strażnikami Galaktyki od Telltale z oryginalną historią - raport

Szczegóły na temat fabuły.

W ofercie amerykańskiego sklepu GameStop pojawiła się gra przygodowa Guardians of the Galaxy, zdradzając między innymi szczegóły na temat fabuły.

Projekt - nad którym pracują deweloperzy ze studia Telltale Games - bazuje na wydawanych przez firmę Marvel komiksach o przygodach Strażników Galaktyki.

Z opisu umieszczonego na kartach katalogowych gry w wersji PlayStation 4 i Xbox One wynika, że składająca się z pięciu odcinków produkcja przedstawi oryginalną opowieść. Gracze przejmą kontrolę nad Peterem Quillem, znanym też jako Star-Lord.

Pojawić mają się też pozostali członkowie tytułowej grupy - Gamora, Drax, Rocket oraz Groot. Nie wiadomo jednak czy wymienionymi bohaterami będzie można pokierować.

Ważną rolę w całej historii odegra najprawdopodobniej bliżej niesprecyzowany artefakt o „niewypowiedzianej mocy”.

„Każdy ze Strażników ma własny powód, dla którego chce zdobyć relikt. Podobnie jak bezwzględny przeciwnik, będący ostatnim przedstawicielem swojego gatunku i który nie cofnie się przed niczym, by położyć ręce na przedmiocie” - można przeczytać na kartach katalogowych.

Informacje umieszczone w opisie sugerują, że podczas zabawy zwiedzimy co najmniej dwie lokacje - planetę Ziemia oraz stację kosmiczną znaną jako Knowhere (Nigdzie). Ostatnia w komiksach wydawanych przez firmę Marvel pełniła bazę Strażników Galaktyki. Wejdziemy też na pokład statku Milano.

Warto również zaznaczyć, że początkowo na kartach katalogowych gry widniała też data premiery - 25 kwietnia (dzięki, PCGamesN). Później termin usunięto, ale wydaje się prawdopodobny, ponieważ w podobnym okresie do kin trafi druga część filmu ze Star-Lordem i spółką.

Guardians of the Galaxy oficjalnie zapowiedziano podczas grudniowej gali The Game Awards. Dotychczas twórcy nie ujawnili żadnych konkretnych szczegółów na temat przygodówki.

Poszczególne odcinki produkcji będą wydawane na PC, konsolach oraz urządzeniach mobilnych.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze