Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa gra Telltale bazuje na licencji „Strażników Galaktyki”

Guardians of the Galaxy.

Nowa gra przygodowa studia Telltale Games opowie o Strażnikach Galaktyki, bazując na licencji komiksu o oryginalnym tytule Guardians of the Galaxy, zamienionego w 2014 roku na popularny film.

Eurogamer po raz pierwszy dowiedział się o grze wcześniej w tym miesiącu, zapewne przed zapowiedzią zaplanowaną na The Game Awards na początku grudnia.

To chyba pekińczyk

Imprezy z tego cyklu służyły studiu już wcześniej, między innymi do ujawnienia Tales from the Borderlands czy Batman: A Telltale Game Series.

Teraz nowy tytuł pojawił się na liście produkcji poszkodowanych w ramach trwające w Stanach Zjednoczonych strajku aktorów głosowych. Oficjalna nazwa to Guardians of the Galaxy - The Video Game aka. Blue Harvest (dzięki, ComicBookMovie).

Blue Harvest to zapewne nazwa kodowa projektu.

Nie jest obecnie jasne, czy twórcy skupią się na przygodach komiksowej drużyny Guardians of the Galaxy, czy też zdecydują się postawić na filmowe uniwersum Marvela i nawiązać do akcji wspomnianego filmu „Strażnicy Galaktyki”.

Ta druga opcja jest nieco bardziej prawdopodobna, ponieważ w kwietniu przyszłego roku do kin trafia kolejna produkcja - „Strażnicy Galaktyki vol. 2”.

Być może deweloperzy postawią na podejście w stylu Gry o Tron, gdzie znane z serialu postacie pojawiły się w ramach nowej opowieści.

„Strażnicy Galaktyki vol. 2” ma pokazać większą drużynę superbohaterów i po raz kolejny poszerzyć to kinowe uniwersum. Wygląda więc na to, że pomysłów na kolejne historie nie zabraknie.

Warto przypomnieć, że Telltale zapowiadało współpracę z Marvelem już w kwietniu 2015 roku. Można zakładać, że gra powstaje właśnie od tego czasu.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze