Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series

Najnowsza gra przygodowa od Telltale rozpoczyna się lepiej od historii Batmana czy Michonne z The Walking Dead.

Najważniejsze

Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series - Recenzja

Ostatnie produkcje Telltale nie porywały tak, jak pierwsze The Walking Dead czy The Wolf Among Us, co sugerowało, że spece od filmowych przygodówek postawili na ilość, a nie jakość. Doniesienia o problemach i zwolnieniach nie napawały optymizmem, dlatego miło powiedzieć, że Strażnicy Galaktyki naprawdę dają radę. To świetna przygoda, mimo pewnych niedociągnięć.

Już pierwszy odcinek prezentował się obiecująco, pokazując marvelowskich bohaterów jako pełną problemów rodzinę, która potrafi dokonywać wielkich rzeczy i jednocześnie potwornie się ze sobą kłócić. To motyw przewodni całego sezonu, bo opowieść o przygodach gwiezdnych awanturników, mimo że pełna eksplozji, pościgów i bitew, tak naprawdę skupia się na relacjach między postaciami, ich lękach i poczuciu straty, które łączy całą drużynę.

Dziesięciogodzinna przygoda przypomina, co Telltale robi najlepiej - opowiada o emocjach i konfliktach, które pchają bohaterów do przodu. Kreacje postaci oparte są bardziej o komiksy niż filmowe wcielenia Strażników, co przekłada się na nieco inną dynamikę zespołu. Star Lord na każdym kroku walczy o utrzymanie drużyny w całości, Gamora zmaga się z własnymi demonami, a Rocket jest tak irytujący, że momentami chciałoby się go zostawić na jednej z odwiedzanych planet. Kiedy jednak spojrzymy na bohaterów jako członków zespołu, wszystko do siebie pasuje i tworzy solidną, spójną całość.

Czytaj więcej...

Guardians of the Galaxy: The Telltale Series, Epizod 1 - Recenzja

Chociaż Strażnikom Galaktyki w wydaniu Telltale Games brakuje fenomenalnej oprawy muzycznej i polotu filmowej historii Petera Quilla i spółki, po raz pierwszy od dłuższego czasu specjalistom od gier przygodowych udało się stworzyć interesujący początek opowieści. Pytanie tylko, czy po przyzwoitym starcie zaserwują nam godny uwagi sezon?

Wirtualni Strażnicy nie mają nic wspólnego z kinowym uniwersum Marvela - to zupełnie nowa, oderwana od innych historia, w której Telltale wydaje się mieć znacznie większą swobodę kreowania świata niż w przypadku wydanego w ubiegłym roku Batmana.

Najbardziej widoczną zmianą w stosunku do filmu jest dynamika wewnątrz drużyny. Starlord - to nad nim przejmujemy kontrolę - znacznie wyraźniej odgrywa tu rolę przywódcy. To do niego należy dbanie o dobre samopoczucie wszystkich członków zespołu, trochę czasu spędzimy więc rozmawiając o problemach nękających poszczególne postaci. Całkiem nieźle pozwala to wczuć się w świat gry, choć momentami trudno nie mieć wrażenia, że Drax i Rocket gadają wciąż o tym samym.

Czytaj więcej...

Trailer Strażników Galaktyki od Telltale przypomina o premierze serii

Dzisiaj premiera najnowszej serii przygodowej do studia Telltale - Marvel's Guardians of the Galaxy. O debiucie pierwszego z pięciu odcinków postanowiono przypomnieć za pośrednictwem zwiastuna.

Platformy docelowe to PC (Windows i Mac), a także PS4, Xbox One, iOS oraz Android.

Na 5 maja zaplanowano wydanie pudełkowe na obu konsolach, zawierające pierwszy odcinek oraz kod upoważniający do pobrania kolejnych czterech. Nie jest obecnie jasne, czy wersja fizyczna trafi do Polski.

Czytaj więcej...