Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Helldivers 2 mają uczciwe podejście do mikropłatności. „Trzeba sobie na to zasłużyć”

Brzmi rozsądnie.

Szef studia Arrowhead Game - twórców taktycznej strzelanki Helldivers 2 - wyjaśnił, dlaczego nie każda gra zasługuje na to, by oferować graczom zawartość za prawdziwą walutę. Jak przyznał, na system mikropłatności trzeba sobie zasłużyć.

Jestem stronniczy, ale naprawdę postaraliśmy się o to, by [w Helldivers 2 - dop. red] nie było żadnego pay to win, mimo że przedmioty różnią się funkcjonalnie” - napisał Johan Pilestedt na platformie X. „Jedyną bronią, którą można by nazwać p2w, jest rewolwer, który wygra w każdym konkurs na »fajnie wyglądający sprzęt«. Problem w tym, że nie jest zbytnio użyteczny”.

Komentarz szefa firmy był odpowiedzią na wpis gracza, który pochwalił grę za możliwość zdobywania cyfrowej waluty w ramach zwykłej rozgrywki. Przedmioty kosmetyczne nie są zablokowane za prawdziwymi pieniędzmi, więc gracze mają wybór: albo inwestują w karnet bojowy, albo farmią walutę podczas zabawy.

„»Na monetyzację trzeba sobie zasłużyć« - naprawdę w to wierzę” - dodaje Pilestedt w komentarzu. „Jeśli ludzie chcą wspierać ten tytuł, mają taką możliwość, ale nigdy nikogo do tego nie zmusimy”. Wpis zebrał sporo „serduszek”, ale pojawiły się też sugestie, aby deweloperzy poszli krok dalej i całkowicie wyrzucili z gry płatny karnet bojowy. Na to się jednak nie zapowiada.

Przykład skrzynki z walutą premium.

Helldivers 2 to bardzo ciekawy przypadek. Z jednej strony tytuł cieszy się niezwykłą popularnością jak na sequel dosyć niszowej serii, a z drugiej zbiera sporo „mieszanych ocen”. Twórcom obrywa się głównie za stan serwerów na premierę oraz kontrowersyjny system anti-cheat.

Mimo dość skromnej zawartości na premierę, dawno nie bawiłem się w kooperacji tak dobrze, jak w Helldivers 2” - napisał Przemek, przyznając w recenzji srebrną rekomendację. W produkcję od Arrowhead zagramy wyłącznie na PC oraz PlayStation 5.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Helldivers 2

PS5, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze