Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gra akcji Hellblade opowie o walce z chorobą psychiczną

Opublikowano nowy trailer.

Twórcy Enslaved i Heavenly Sword - studio Ninja Theory - opublikowali pierwsze ujęcia z gry akcji Hellblade, zmierzającej na PC i PlayStation 4.

Senua

Co jednak ciekawsze, deweloperzy ujawnili, że tematyką produkcji będzie walka z chorobą psychiczną, na jaką cierpli główna bohaterka - Senua.

Kobieta jest celtycką wojowniczką, która przeżyła traumatyczne wydarzenia podczas najazdu Wikingów. Postać - i gracze - będą zmagać się z psychozami, manifestującymi się fizycznie.

Ninja Theory podejmuje się takiego tematu we współpracy z organizacją charytatywną Wellcome Trust. Pomaga także psychiatra i profesor z uniwersytetu w Cambridge - Paul Fletcher.

„Zamiast być dydaktyczną pozycją, uczącą nas o psychozach, Hellblade pozwala eksplorować tworzenie interesującej i złożonej postaci oraz otaczającego ją świata” - komentuje rzecznik Wellcome Trust.

Grą zajmuje się tylko 15 osób, ale mały zespół ma pomóc w utrzymaniu niskich kosztów i zrealizowaniu projektu na własnych warunkach, bez pomocy wydawców. Jednocześnie Ninja Theory pomaga w produkcji Disney Infinity 3.0, co na pewno pomoże opłacić rachunki.

Poniżej najnowszy trailer oraz ostatni dziennik deweloperski.

Zobacz na YouTube
Zobacz na YouTube

Nudzisz się? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Hellblade: Senua's Sacrifice

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze