Skip to main content

Twórca Bloodborne chciałby zobaczyć grę na PC, ale boi się o tym mówić

Reszta FromSoftware też jest chętna.

Hidetaka Miyazaki - szef FromSoftware i reżyser większości gier z katalogu studia - przyznał, że nie miałby nic przeciwko wydaniu Bloodborne na PC. Sam nie może na ten temat wiele mówić, ale wie, że reszta zespołu też byłaby chętna

Miyazaki nie może być w tym temacie zbytnio entuzjastyczny, ponieważ - jak przyznał - wpadłby w kłopoty. „Wiem na pewno, że ci faceci chcą portu Bloodborne na PC” - powiedział w rozmowie z PC Gamer, wskazując na innych deweloperów na sali. „Jeśli powiem, że ja osobiście tego chcę, to będę miał przez to kłopoty. Nie jest to jednak nic, czemu byłbym przeciwny.

Niezależnie od nastrojów i chęci twórców, przyszłość marki Bloodborne nie leży w rękach FromSoftware, lecz Sony. Brak jakichkolwiek działań w kierunku dalszego rozwoju cyklu wydaje się sugerować, że wydawca zdążył już o grze zapomnieć. Najwyraźniej jednak nie jest tak źle. Co prawda nie dostaliśmy jeszcze natywnego wydania na PS5, ale przynajmniej możemy liczyć na skina z Bloodborne w Astro Bot!

Dodatek Old Hunters to jedyna nowość, której doczekało się Bloodborne.Zobacz na YouTube

Oczywiście ja sam - jako jednego z twórców Bloodborne - chciałbym, aby więcej graczy mogło się grą cieszyć” - dodaje Miyazaki. „Zwłaszcza że mowa o produkcji, która ma już swoje lata, i może zagubić się gdzieś na starym sprzęcie. Myślę, że miło by było, gdyby więcej graczy mogło doświadczyć lub ponownie przeżyć ten tytuł będący reliktem przeszłości. Jeśli o mnie chodzi, zdecydowanie nie byłbym temu przeciwny”.

Bloodborne pozostaje jednym z najbardziej cenionych dzieł FromSoftware, nic więc dziwnego, że temat wraca do Miazakiego niczym bumerang. Na początku roku reżyser przyznał, że cieszy go świadomość tego, jak wielu graczy czeka na remake lub jakiekolwiek inne wieści na temat gry.

Zobacz także