Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ghost of Tsushima - Sensei i uczeń

Opowieść z Ishikawy (2 z 9).

Opisywane zadanie - Sensei i uczeń - jest rozwinięciem wątku Opowieści z Ishikawy, który rozpocząłeś w misji głównej: Opowieść senseia Ishikawy. Zatem, aby odblokować ten quest w Ghost of Tsushima, musisz najpierw wykonać wspomniane zadanie.

Zadanie rozpocznie się od rozmowy z Ishikawą (1), którego spotkasz w jego dojo w regionie Hiyoshi. Następnie podążaj za senseiem. W trakcie biegu będzie toczyła się rozmowa, podczas której możesz wybrać kwestię dialogową, która jednak nie wpłynie na przebieg konwersacji.

Gdy dotrzecie do kamiennej ściany (2), wespnij się po półkach skalnych na szczyt niewielkiej góry, używając lewej gałki pada. Następnie obejdź skałę, by znowu spotkać się z mistrzem.

Po zakończeniu dialogu, zejdź po skałach (3) i udaj się w kierunku niewielkiego obiektu (4). Zbadaj brązowy worek przywieszony do płachty. Po chwili rozpocznie się walka. W pierwszej kolejności postaraj się wyeliminować łuczników, a następnie przeciwników bez tarcz, którzy mają duży zasięg ataku.

Po zakończeniu potyczki pojawi się Ishikawa - podejdź do niego, a rozpocznie się rozmowa.

Sesnei podejdzie do ścieżki i uklęknie przed śladami (5). Zbadaj je, a następnie podążaj drogą - najpierw idź w dół, a potem skręć w prawo. Cały czas wypatruj śladów na ziemi.

Po kilku chwilach, razem z Ishikawą, dotrzecie do zniszczonej osady. Twoim zadaniem jest uratowanie niewinnych ludzi. Jednak musisz zrobić to tak, aby nie zwracać na siebie uwagi. W przeciwnym razie, wrogowie zabiją swoich więźniów. Dlatego musisz być bardzo ostrożny. Postaraj się wyeliminować przeciwników po cichu, skradając się.

Rozpocznij od zabicia wroga, który siedzi w zaroślach (6). Jeśli bandyci cię zauważą, podbiegnij i szybko zaatakuj strażnika z ikoną białej czaszki na czerwonym tle (7), który pędzi, by zabić zniewolonych ludzi. Jeśli szybko do niego podejdziesz, wówczas zaniecha próby morderstwa i skupi uwagę na Jinie.

Pamiętaj, aby cały czas kontrolować sytuację i szybko interweniować, gdy zostaniesz wykryty przez złoczyńców. Gdy pozbędziesz się wszystkich przeciwników, podejdź do wieśniaków i uratuj ich. Po krótkiej rozmowie, podejdź do senseia i porozmawiaj z nim, co zakończy opisywane zadanie.

Sprawdź, czy odnalazłeś i wykonałeś wszystkie Opowieści Cuszimy w grze.

Następnie: Ghost of Tsushima - Przeszłość nigdy nie mija

Spis treści: Ghost of Tsushima - Poradnik, Solucja

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze