Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gears 5 - pierwszy gameplay z kampanii fabularnej. Otwarte lokacje i misje poboczne

Historia Kait.

Internauta Stevivor opublikował pierwszy gameplay z kampanii fabularnej Gears 5 - nagranie zarejestrował podczas niedawnego pokazu dla mediów. Jednocześnie ujawniono nowe informacje o trybie opowieści.

Zaprezentowany fragment (rozpoczynający się od około 3. minuty filmu) najpierw toczy na śnieżnym obszarze. Pogodę można wykorzystać: stojących na zamarzniętej wodzie można wyeliminować strzelając w lód, który następnie się załamie i wciągnie przeciwników.

Kolejna część materiału osadzona jest w regionie pustynnym. Warto zaznaczyć, że po obu lokacjach przemieścimy się dosyć swobodnie za pomocą specjalnego środka transportu - wzorem Metro Exodus, poszczególne plansze mają półotwartą strukturę.

Wraz z opcją eksplorowania odwiedzanych miejsc wprowadzono misje poboczne i sekrety do odnalezienia. We wspomnianym nagraniu przedstawiono przykładowe zadanie dodatkowe, polegające na naprawie uszkodzonych wodociągów.

Oczywiście pojawi się możliwość skupienia się wyłącznie na głównym wątku - wówczas ukończenie produkcji powinno zająć około 12 godzin. W przypadku, gdy gracze zechcą wykonać wszystkie opcjonalne wyzwania, czas zabawy wydłuży się do ponad 20 godzin.

Gears 5 opowie o losach Kait

Inna nowość dotyczy towarzyszącego drużynie bohaterów robota o imieniu Jack. Teraz maszynie można wydać proste komendy, nakazując zaatakowanie wskazanych przeciwników lub wygenerowanie pola ochronnego.

W produkcji gracze pokierują znaną z poprzedniej części Kait. Dziewczyna wraz z towarzyszami postara się odkryć tajemnicę pochodzenia Szarańczy oraz koszmarów i wizji, z którymi zmaga się bohaterka.

W walce gracze skorzystają z pomocy małego robota

Gears 5 zadebiutuje 10 września na PC i Xbox One. Warto zaznaczyć, że strzelanka trafi od razu do oferty abonamentowej usługi Xbox Game Pass na komputerach i konsolach.

Następnie: Need for Speed Heat z systemem pogody, jakiego w serii nie było - obiecują twórcy

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze