Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gatunek RTS jeszcze nie umarł. Zapowiedziano średniowieczne The Valiant

Przygody Teoderyka von Akenburga.

The Valiant to drużynowa gra RTS, której akcja toczy się w XIII-wiecznej Europie i na Bliskim Wschodzie. Za prace odpowiada studio Kite Games, twórcy Sudden Strike 4.

Premiera „wkrótce” na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Nie podano konkretnej daty.

Słowo „drużynowa” w opisie odnosi się do faktu, że pokierujemy zespołami jednostek, a nie pojedynczymi rycerzami. W planach jest kampania dla pojedynczego gracza, a także rozgrywki wieloosobowe: współpraca i rywalizacja.

W ramach opowieści poznamy historię Teoderyka von Akenburga, „potępiającego okrucieństwa wojny byłego krzyżowca”. Jak to często bywa, emerytura nie trwa długo i jesteśmy zmuszeni wrócić do akcji.

Problemem jest fakt, że niejaki Ulryk von Grevel - dawny towarzysz - ma obsesję na punkcie odnalezienia fragmentów artefaktu, co mogłoby sprowadzić na świat niewyobrażalne zło i cierpienie. Części musimy więc zdobyć pierwsi - i ukryć.

Starcia prowadzone będą na mniejszą skalę, właśnie na bazie drużyn. Zespoły pod naszą kontrolą podzielą się na pomocnicze oraz „bohaterskie”, z indywidualnymi drzewkami umiejętności i unikalnymi umiejętnościami.

Do tego inne elementy znane lepiej z gier RPG, jak szeroki wybór broni i pancerzy do grabienia i wyposażenia w całej kampanii, ze statystykami i właściwościami.

Innowacyjnie zapowiada się także tryb hordy, gdzie będziemy musieli bronić się przed kolejnymi falami wrogów i zdobędziemy doświadczenie, by rozwijać rycerzy i odblokowywać nowe umiejętności.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły