Skip to main content

Gameplay ze Star Wars Jedi: Ocalały prezentuje całkiem nową planetę

Sporo walki i eksploracji.

W sieci pojawił się długi gameplay ze Star Wars Jedi: Ocalały. Materiał prezentuje eksplorację nowej planety - Koboh - oraz walkę z różnego rodzaju przeciwnikami.

9-minutowe nagranie rozgrywki opublikowała redakcja IGN. Widzimy jak Cal Kestis podróżuje po skalistej planecie kontrolowanej przez siły Imperium. Spokojna eksploracja często przerywana jest efektownymi starciami z androidami i bestiami.

W oczy rzuca się szczególnie system walki, rozbudowany o możliwość wykonywania ciosów dwoma mieczami jednocześnie. Pokazano też kilka nowych sztuczek Jedi oraz odświeżony interfejs rozgrywki. Pojawiają się również elementy parkouru znane z pierwszej odsłony.

Ciężko określić, który konkretnie etap gry zaprezentowano. Z krótkiego opisu dowiadujemy się jedynie, że materiał przedstawia „moment po rozbiciu się Cal Kestisa na planecie Koboh. Bohater zmuszony jest do ruszenia w podróż, by znaleźć pomoc w naprawie statku”.

W materiale nie uświadczymy prezentacji mechanik szybkiej podróży oraz jazdy na wierzchowcu, o istnieniu których informowali twórcy w jednym z niedawnych wywiadów. Możemy się jednak spodziewać, że lokacje w Star Wars Jedi: Ocalały będą większe od tych z pierwszej części.

Przypomnijmy, że produkcja zadebiutuje później niż pierwotnie zakładano. Datę premiery przesunięto ostatecznie na 28 kwietnia 2023 roku. Twórcy wyjaśnili zmianę terminu chęciami dopracowania gry. Mowa konkretnie o naprawie wszystkich możliwych błędów i doszlifowaniu detali. Gra niezmiennie zmierza na PC oraz PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Zobacz także