Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Frostpunk od twórców This War of Mine dopiero w drugiej połowie roku

Opóźnienie strategii.

Studio 11 bit z Warszawy poinformowało, że strategia Frostpunk zadebiutuje dopiero w drugiej połowie obecnego roku. Dotychczas debiut planowano na wiosnę - w drugim kwartale.

Jedyną potwierdzoną obecnie platformą docelową pozostaje PC.

Samotna grafika promocyjna

Nowa produkcja od twórców This War of Mine reprezentuje popularny ostatnio gatunek survival. Jak sama nazwa wskazuje, akcja toczy się w mroźnych warunkach. Podobnie jak w poprzedniej grze, ważniejsze od zbieractwa i zarządzania surowcami będzie jednak podejmowanie trudnych decyzji.

Opuszczamy także prawdziwe realia historyczne, przenosząc się do fantastycznego świata, gdzie jedynym ratunkiem przed obezwładniającym mrozem jest technologia bazująca na parze.

„Przedłużenie produkcji Frostpunk sprawi, że gra będzie jeszcze lepiej dopracowana technologicznie i artystycznie, co powinno mieć pozytywny wpływ na jej potencjał komercyjny i przyszłą sprzedaż” - napisano w komunikacie giełdowym.

Tak jak wspomniane This War of Mine, nowy tytuł ma być „poważną grą, stworzoną dla dojrzałych odbiorców” - zapewniał dyrektor kreatywny Michał Drozdowski w ubiegłym roku, zapowiadając tytuł.

„Przesuwamy pewne granicę jeszcze dalej, ale nie komentujemy rzeczywistości poprzez grę w ten sam sposób, jak wcześniej” - dodał.

Łączny budżet produkcji wyniesie około 6 milionów złotych - 4 mln na produkcję oraz ponad 2 mln na marketing. 11 bit studios spodziewa się także, że gra sprzeda się lepiej od This War of Mine.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze