Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Forza Street zostanie niedługo wyłączona

Twórcy porzucają darmową odsłonę serii.

Forza Street to wydana jakiś czas temu na PC i urządzeniach mobilnych darmowa odsłona serii wyścigowej. Microsoft poinformował teraz o planach wyłączenia gry.

Dokładnego terminu zamknięcia serwerów nie ujawniono - wiadomo jedynie, że produkcja przestanie działać wiosną bieżącego roku. Osoby posiadające zainstalowany tytuł przy próbie uruchomienia pozycji otrzymają komunikat o braku możliwości dalszej zabawy.

Decyzję o wyłączeniu Forza Street twórcy ze studia Turn 10 nazywają „trudną”. „Rozumiemy, że to zła informacja dla naszych graczy, ale chcieliśmy przy okazji wyrazić wdzięczność i podziękować wszystkim, którzy dołączyli do naszej pierwszej podróży na rynku mobilnym” - pisze projektant Andy Beaudoin.

W poniedziałek - 10 stycznia - wydano ostatnią aktualizację gry. Deweloperzy dodali nowe auto, przyspieszyli regenerację energii i czas oczekiwania na ulepszenie wozu oraz obniżyli ceny przedmiotów nabywanych za wirtualną walutę. Rozpoczęto też kolejny cykl ograniczonych czasowo wyzwań.

Poza tym jednocześnie twórcy wyłączyli opcję dokonywania zakupów w Forza Street za prawdziwe pieniądze. Autorzy zaznaczają również, że zwrócą pieniądze za wszystkie transakcje dokonane w minionych 30 dniach.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze