Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Forza Motorsport w 4K i 60 FPS. Znamy szczegóły na temat wydajności

Informacje o wersjach konsolowych.

Microsoft i studio Turn 10 ujawnili szczegóły na temat wydajności nowej Forzy Motorsport na konsolach koncernu z Redmond.

Informacje pojawiły się w FAQ opublikowanym na stronach pomocy technicznej cyklu. Deweloperzy przekonują, że na Xbox Series X gra uruchomi się w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę, a na słabszym modelu Series S tytuł osiągnie 1080p i 60 FPS.

Twórcy nie wspominają o różnych trybach działania, więc nie jest jasne, czy produkcja zaoferuje podobne warianty. Przypomnijmy, że w pozycjach na mocniejszej z nowych konsol Microsoftu zazwyczaj dostępne są dwie opcje: jakościowa i wydajnościowa. Ta ostatnia zazwyczaj pozwala na rozgrywkę w wyższej płynności.

Niektórzy spekulują, że 60 FPS może być nieosiągalne podczas rozgrywki z włączonym ray tracingiem. Niewykluczone więc, że rzeczywiście pojawi się kilka ustawień graficznych, umożliwiających zabawę bez aktywnej techniki śledzenia promieni w czasie rzeczywistym.

Nowa Forza Motorsport ukaże się wiosną 2023 roku, nie tylko na Xbox Series X/S, ale również PC. Gra w dniu premiery pojawi się też w Game Passie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Forza Motorsport (2023)

Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze