Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Forza Motorsport w 4K i 60 FPS. Znamy szczegóły na temat wydajności

Informacje o wersjach konsolowych.

Microsoft i studio Turn 10 ujawnili szczegóły na temat wydajności nowej Forzy Motorsport na konsolach koncernu z Redmond.

Informacje pojawiły się w FAQ opublikowanym na stronach pomocy technicznej cyklu. Deweloperzy przekonują, że na Xbox Series X gra uruchomi się w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę, a na słabszym modelu Series S tytuł osiągnie 1080p i 60 FPS.

Twórcy nie wspominają o różnych trybach działania, więc nie jest jasne, czy produkcja zaoferuje podobne warianty. Przypomnijmy, że w pozycjach na mocniejszej z nowych konsol Microsoftu zazwyczaj dostępne są dwie opcje: jakościowa i wydajnościowa. Ta ostatnia zazwyczaj pozwala na rozgrywkę w wyższej płynności.

Niektórzy spekulują, że 60 FPS może być nieosiągalne podczas rozgrywki z włączonym ray tracingiem. Niewykluczone więc, że rzeczywiście pojawi się kilka ustawień graficznych, umożliwiających zabawę bez aktywnej techniki śledzenia promieni w czasie rzeczywistym.

Nowa Forza Motorsport ukaże się wiosną 2023 roku, nie tylko na Xbox Series X/S, ale również PC. Gra w dniu premiery pojawi się też w Game Passie.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły