Skip to main content

Forza Motorsport ukaże się podobno dopiero w drugiej połowie roku

Nadjeżdża powoli.

Wygląda na to, że na nową Forzę Motorsport możemy jeszcze poczekać. Niedawny pokaz na imprezie Microsoftu nie zaoferował daty premiery, lecz teraz nieoficjalne informacje przekazał popularny Jeff Grubb.

Świetnie poinformowany dziennikarz pojawił się w programie Games Mess Decides, gdzie ujawnił, że kolejna odsłona zasłużonej serii wyścigowej ukaże się najpewniej dopiero w drugiej połowie roku.

Z drugiej strony, równie popularny Geoff Keighley - organizator The Game Awards - napisał w środę na Twitterze, że Forza Motorsport ukaże się przed końcem czerwca. Nie jest jednak jasne, na jakich informacjach bazował, podczas gdy Grubb dodał, że jest pewny wiedzy swoich informatorów.

Ostatnie oficjalne informacje na temat daty debiutu gry pochodzą z czerwca ubiegłego roku, gdy podczas konferencji zapewniono, że tytuł ukaże się wiosną obecnego roku na PC i Xboksy. Zmiana planów na drugą połowę roku - jeśli prawdziwa - oznaczałaby więc pewne opóźnienie.

Według pokazu ze środy, w grze znajdziemy na premierę ponad 500 samochodów, z czego 100 to najnowsze pojazdy wyścigowe, nie pokazane jeszcze w żadnej innej grze. Na miłośników tuningu czeka z kolei ponad 800 unikalnych części do różnych samochodów.

Forza Motorsport 7 ukazała się w październiku 2017 roku, więc prace nad najnowszą odsłoną serii trwają już niemal sześć lat - jeśli nie dłużej.

Zobacz także